RegionWiadomość dnia

Od kwietnia tego roku w polskich akwenach utonęło 350 osób

Wszystkie służby zaanagażowane w dbanie o nasze bezpieczeńtwo od początku sezonu na polskich akwenach apeluja o ostrożność i rozwagę. Jednak jak pokazują statystyki – Polaków często ponosi brawura, a nie pomoga w tym niestety alkohol. Od kwietnia tego roku utoneło juz 350 osób.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Należy pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także wkładać kapok będąc na łódce, kajaku lub rowerze wodnym. Trzeba też stosować się do poleceń ratownika.- czytamy na łamach RMF 24. Tego typu komunikaty i apele czytamy co roku gdy tylko rozpocznie się właściwy sezon wypoczynku nad polskimi akwenami. Jednak mimo apelu służb, które dbaja o nasze bezpieczeństwo Polacy nie stosują się do zasad, które mogą uratować życie. Na ten moment od kwietnia br. w Polscr utoneło 350 osób i jak mówią statystyki – wiekszość z przyczyn to brawura i przede wszystkim alkohol lub inne używki. Nie zabrakło również wielu przypadków utonięć w naszym regionie, gdzie choćby w zbiorniku Nakło-Chechło życie straciło kilka osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close