AlarmRegion

Odłóż telefon i żyj – ten apel to pokłosie dwóch tragedii, do których doszło w Katowicach [WIDEO]

Odłóż telefon i żyj. Taki apel pojawił się w centrum Katowic przy przejściach dla pieszych. Ostatnio doszło do wypadku w katowickim Zawodziu. Zginęła 19-letnia studentka z Kazachstanu, która wpadła pod tramwaj. Wcześniej tramwaj śmiertelnie potrącił młodszą dziewczynę. Przy al. Korfantego zginęła 17-latka.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nie wszystkie, ale część ze zdarzeń pokazuje pewnego rodzaju tendencję, że pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię czy przez torowisko był zapatrzony w swój telefon bądź słuchał muzyki albo zaabsorbowany rozmową telefoniczną i spowodowało to,że gdzieś ten pieszy nie wykazał wystarczającej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię – mówi sierż. szt. Maciej Bajerski, KMP Katowice.

Stąd wspólną akcja Katowic i katowickich policjantów. Napisy obok pasów na pl. Wolności i pl. Miarki mają uświadomić, że korzystanie z telefonów przy przechodzeniu przez jezdnię może zakończyć się tragedią. Jak zapowiadają urzędnicy, napisów ma przybywać.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok! Pijany 13-latek leżał na ławce. Miał prawie 4 promile!

Morderstwo noworodka w Będzinie! Jak doszło do tej zbrodni? [NOWE FAKTY]

Mniejsze opłaty za autostradę A4 Katowice-Kraków! Ale nie dla wszystkich

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close