RegionWiadomość dnia

Ogród japoński w Bielsku-Białej. To będzie drugi największy ogród tego typu w Polsce

Uroczyste rozpoczęcie prac nad nowym ogrodem w Bielsku-Białej. Co ważne chodzi o ogród japoński, który ma być po tym we Wrocławiu drugim tego typu obiektem w Polsce. Inwestycja kosztuje 250 tys. złotych, za które powstanie 32 ary nowego parku.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Ogród japoński powstanie na terenie Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej. Inwestycja zostałą oszacowana na 250 tys. złotych – za taka kwotę 32 ary terenu zamienią się w drugi tego typu największy obiekt w Polsce. Przypomnijmy, że w dalszym ciągu najwiekszy ogród japoński znajduje się we Wrocławiu. – Całą parkową kompozycję roślinną i przestrzenną przygotuje wyspecjalizowana firma, natomiast opiekę nad ogrodem przejmą uczniowie zespołu. Będzie to drugi, po Wrocławiu, tak duży ogród japoński w Polsce. Oficjalne otwarcie planowane jest w przyszłym roku.czytamy na łamach strony internetowej Radia Katowice. 

Prace nad ogrodem japońskim twrają również w Parku Śląskim.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

źródło: Radio Katowice
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close