RegionWiadomość dnia

Ogrzewalnia na kołach. Sosnowiec wypuścił na drogi Ciepłobus! [WIDEO]

Zapowiadaliśmy – teraz możemy go pokazać. Na ulice Sosnowca wyjechał CiepłoBus. W autobusie osoby bezdomne i potrzebujące będą mogły się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. CiepłoBus to wspólna inicjatywa urzędu miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Zareagowaliśmy natychmiast, jak zaczęły przekazywać prognozy, że zmienia się warunki atmosferyczne, czyli zawitała do nas piękna sroga zima. Dla dzieci super frajda na koniec ferii, a dla nas dało to sygnał, że musimy zadbać o najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta – mówi Sabina Stanek, naczelnik wydziału Polityki Społecznej UM Sosnowiec.

Rozkład jazdy specjalnego autobusu liczy 12 przystanków. Po pobraniu ciepłych posiłków i ciepłej herbaty będzie wyruszać w trasę, a jego pierwszym miejscem postoju będzie dzielnica Konstatynów i będzie tam od godz.15:45. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia na ul. Piotrkowskiej. Tam autobus ma podjeżdżać około północy. Ciepłobus będzie odwozić do ogrzewalni chętnych bezdomnych, którzy szukają schronienia. Wczoraj z autobusu skorzystały już 22 osoby.

-Osoby bezdomne nie są zbyt ufne, one nie bardzo wierzą, że ktoś chce coś im dać, ktoś chce im w czymś pomóc. Dlatego myślę że jak zobaczą, że to jest prawda to nie jest żadna fikcja, to przyjdą i dzisiaj jesteśmy przygotowani na więcej posiłków – mówi Leszek Falis, dyrektor Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu.

Zapowiadaliśmy - teraz możemy go pokazać. Na ulice Sosnowca wyjechał CiepłoBus. W autobusie osoby bezdomne i potrzebujące będą mogły się ogrzać i zjeść ciepły posiłek
Zapowiadaliśmy – teraz możemy go pokazać. Na ulice Sosnowca wyjechał CiepłoBus. W autobusie osoby bezdomne i potrzebujące będą mogły się ogrzać i zjeść ciepły posiłek

Oprócz ciepłych posiłków, potrzebujący dostaną w Ciepłobusie również odzież zimową. Jej zbiórką i rozdawaniem zajmuję się radny Damian Żurawski.

-Ciepłą odzież, którą podarowali mieszkańcy naszego miasta. Mieszkańcy, którzy podzielili się odrobiną swojego ciepła, podarowali swoją odzież ciepłą i przyjeżdżali przez całe dwa dni i zostawiali odzież w naszym punkcie zbiorczym – wylicza Damian Żurawski, radny miasta Sosnowiec.

Odzież można oddawać w budce dla ochrony przy bramie PKM Sosnowiec na ulicy Lenartowicza 73. Zbiórka ubrań potrwa do końca stycznia. Natomiast Ciepłobus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego. Jeśli jednak pogoda będzie niesprzyjająca, niewykluczone, że akcja zostanie przedłużona.

 

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójstwo Patrycji: Zamordowana 13-latka była w ciąży? Ma to wyjaśnić sekcja zwłok

Kto jest odpowiedzialny za osiedlowe drogi? Od dwóch dni większość z nich to zimowy koszmar! [WIDEO]

Nowe zasady kwalifikacji wojskowej w 2021 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close