KrajRegion

Opa-Row – firma świadcząca kompleksowe usługi badawczo-pomiarowe

Firma Opa-ROW swoją działalność koncentruje na trzech głównych filarach: badaniach i pomiarach, maszynach wyciągowych, i elektroenergetyce. Sprawdzamy kulisy pracy przedsiębiorstwa w programie „Polskie znaczy dobre” w TVS.

 

Polskie znaczy dobre” to program, w którym udowadniamy, że nie należy chwalić tylko cudzego, bo nasze jest równie dobre, jak nie lepsze! Poznajemy historię i sposób funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. Dziś odwiedzimy firmę Opa-Row, której głównym celelem jest kompleksowe  zaspokojenie oczekiwań technicznych klientów.

Oglądaj program „Polskie znaczy dobre” w TVS w każdą środę o 17:15!

Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA! TOP 5 Silesia Flesz

Górnictwo to jedna z branż z najdłuższymi tradycjami w naszym kraju. Stolicą polskiego górnictwa jest oczywiście Śląsk. To właśnie do tego regionu udajemy się z kamerą w najnowszym odcinku programu „Polskie znaczy dobre”

Opa-Row – początki

Historia przedsiębiorstwa sięga 1962 roku. W tym samym czasie przy kopalniach rybnickiego okręgu węglowego, powołano oddział pomiarów i automatyki.

Później firma Opa-Row (jako oddział kopalni) rozpoczęła produkcję urządzeń elektroniki i automatyki dla górnictwa węglowego.

W roku 1994 doszło do prywatyzacji ośrodka. Właścicielami zostały dwie spółki górnicze jak również pracownicy.

Jak Opa-Row wygląda dziś?

Wcześniej wspomniane spółki, sprzedały udziały. Obecnie właścicielami są pracownicy jak i byli pracownicy firmy. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób. Jej głównym celem jest zaspokajanie szeroko pojętych potrzeb klientów z branży górniczej i elektroenergetycznej, w dziedzinie badań zabezpieczeń, modernizacji, budowy maszyn wyciągowych, układów hamulcowych, systemów sterowania, jak i modernizacji budowy systemów energetycznych w przemyśle.

Firma dysponuje własnymi laboratoriami, takimi jak: laboratorium olejowe, laboratorium wysokich napięć czy laboratorium badań środowiskowych. Firma zajmuje się także oceną stanu technicznego lin kablowych jak lokalizuje miejsca uszkodzeń.

Pełną historię firmy Opa-Row poznasz w programie „Polskie znaczy dobre” – już 25 września (środa) na antenie TVS o 17:15!

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK NASZEGO PROGRAMU!

Polskie znaczy Dobre: Zobaczcie jak działa POLPHARMA!

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Agnieszka Prusko)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close