AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Ogromne utrudnienia na kolei! Pociągi Katowice-Gliwice z opóźnieniami przez cały dzień!

Złodzieje mocno skomplikowali dzisiaj życie pasażerom pociągów na Śląsku – szczególnie na najbardziej obciążonej linii Katowice – Gliwice. Przez kradzież elementów sieci trakcyjnej pociągi będą kursowały na tym odcinku we wtorek, 28 stycznia z opóźnieniami.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do kradzieży elementów sieci trakcyjnej doszło w Rudzie Śląskiej na trasie Ruda Śląska Chebzie – Zabrze już w poniedziałek, późnym wieczorem. Na miejsce natychmiast zostały skierowane pociągi do naprawy sieci ze stacji Gliwice Łabędy i Tarnowskie Góry. Na miejscu pracują służby techniczne. Ruch na trasie odbywa się po jednym torze.

Opóźnienia pociągów sięgają 15 minut. Część składów Kolei Śląskich kursuje drogą okrężną od Gliwic do Chorzowa Batorego przez Bytom. Przewoźnicy Koleje Śląskie i PKP Intercity uzgodnili wzajemne honorowanie biletów na odcinku Gliwice – Zabrze – Katowice.

-Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji – te informacje są stale aktualizowane i podawane częściej. O zdarzeniu natychmiast poinformowaliśmy Straż Ochrony Kolei i policję, które podjęły już działania. Prace powinny potrwać do godzin wieczornychmówią w Kolejach Śląskich.

-Nasze działania przebiegają dwutorowo, po pierwsze, natychmiast na miejsce zostały ściągnięte służby techniczne do usuwania skutków kradzieży, po drugie na bieżąco informujemy pasażerów o zaistniałej sytuacji, komunikaty wygłaszane są częściej i są stale aktualizowane mówią przedstawiciele Kolei Śląskich.

– Na obecną chwilę część pociągów kursuje w skróconej relacji do stacji Chorzów-Batory. Pozostałe pociągi mogą kursować z opóźnieniami. Aby maksymalnie zneutralizować te utrudnienia wystąpiliśmy do PKP Intercity z prośbą o to, aby w tych pociągach kursujących z Katowic do Gliwic i w drugą stronę, były honorowane nasze bilety – mówi Magdalena Iwańska, Koleje Śląskie.

Sprawą zajmuje się już policja, która poszukuje sprawców kradzieży.

– Policjanci na miejsce skierowali psa tropiącego, który wykonywał czynności. Niestety, na razie nie udało się jeszcze ustalić sprawcy. W tej sprawie będzie toczyć się postępowanie. Jest to przestępstwo, dlatego, że wartość strat nie ma tutaj znaczenia. Istotne jest to, że została uszkodzona trakcja kolejowa – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, KMP w Zabrzu.

Na razie między Rudą Śląską Chebzie i Zabrzem pociągi jadą jednym torem, a część składów kierowana jest z Gliwic do Chorzowa Batorego objazdem przez Bytom. To wydłużą podróż o pół godziny. Dobra informacja dla pasażerów jest taka, że zarówno PKP Intercity jak i Koleje Śląskie honorują wzajemnie swoje bilety. Czyli w PKP Intercity honorowane są podczas kontroli bilety Kolei Śląskich, jak i odwrotnie.

 

źródło: Koleje Śląskie/katowice24.info
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duda na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: Fałszowanie historii i wykorzystywanie Auschwitz to bezczeszczenie pamięci ofiar! [WIDEO]

Dwóch nastolatków strzelało do księży! Są już w rękach policji [FOTO]

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close