AlarmRegion

Osiem osób zatruło się czadem w Mikołowie! Wśród poszkodowanych sześcioro dzieci

Osiem osób zatruło się czadem w Mikołowie. Wśród poszkodowanych osób znalazło się sześcioro dzieci w wieku od 1 do 15 lat. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

8-osobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w kamienicy w Mikołowie na ulicy Konstytucji 3 maja. Jak podaje straż – przyczyną był prawdopodobnie niesprawny piec. Czujnik wykazał w szczytowym momencie 800 ppm-ów. To kilkanaście razy więcej niż przewiduje norma.

-Włączyłam wodę, mam ogrzewanie centrale gazowe. Włączyłam wodę do kąpania dla dzieci. Po chwili wsadzając dzieci do wanny zaczęło mi… miernik czadu po prostu sygnał dawać, że bierze się czad. W tej chwili wyłączyłam momentalnie wodę, wyciągnęłam dzieci z wanny, ubrałam je szybko no i wyszłam z mieszkania, ale szło to jeszcze wyżej. Czyli doszło tam do 600 czy 700 tak jak pokazywał licznik, wymiar. Wezwaliśmy straż pożarną. Przyjechała straż, przyjechały 3 karetki no i odwieźli nas do szpitala na badanie czy się nikomu nic nie stało – mówi poszkodowana, mieszkanka ulicy Konstytucji 3 maja w Mikołowie.

Kilka osób bolała głowa. W poszkodowanej rodzinie jest sześcioro dzieci w wieku od 18 miesięcy do 16 lat.

-Strach i obawa o bezpieczeństwo życia swoich dzieciaków. Tak jak mówię, to jest 800 ppm to jest bardzo duża wartość tego tlenku węgla. (błysk) Mamy obawy o to, że już się po prostu już się możemy nie obudzić na drugi dzień, bo jest teraz okres zimowy, grzewczy, kiedy my musimy w nocy grzać tym ogrzewaniem centralnym. Piec musi pracować, tak? – mówi nam mieszkaniec ulicy Konstytucji 3 maja w Mikołowie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Sezon grzewczy rozpoczęty! O czym należy pamiętać? [KOMUNIKAT]

Sezon grzewczy rozpoczęty! O czym należy pamiętać? [KOMUNIKAT]

 

Po badaniach cała rodzina została wypisana ze szpitala. Zdaniem ojca, wysoki poziom tlenku węgla, to nie wina pieca tylko komina. Chce poprosić o opinię niezależnych kominiarzy. Jak mówią rodzice, to już trzeci raz, gdy muszą się ewakuować z mieszkania. Teraz planują zakupić piec we własnym zakresie.

Jak mówi straż pożarna – mimo, że to początek sezonu grzewczego, statystyki związane z zatruciem tlenkiem węgla już teraz są kiepskie.

– Od 1 października do dzisiaj tylko w województwie śląskim odnotowaliśmy 35 już zdarzeń związanych z ulatnianiem się tlenku węgla bądź pożarami spowodowanymi przez urządzenia grzewcze poszkodowanych zostały 24 osoby w tym 15 dzieci, więc jest to, można powiedzieć, jest to bardzo dużo osób w przeciągu bardzo krótkiego czasumówi mł. bryg. Aneta Gołębiowska, Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

Straż przypomina, żeby dbać o kontrolę stanu technicznego urządzeń grzewczych. Pamiętać należy również o zakupie i kontroli czujników czadu.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close