RegionWiadomość dnia

Ośrodek Wsparcia Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie potrzebuje pomocy! [WIDEO]

Dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą tu znaleźć ciekawe zajęcie i liczyć na codzienną terapię. Powstały 4 lata temu Ośrodek Wsparcia Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie teraz potrzebuje wsparcia.

Nie chodzi tylko o same pieniądze bo wiadomo – przeznaczamy je na jakieś drobne remonty jak malowanie, które musi być przynajmniej raz w roku przy naszych podopiecznych – mówi Jolanta Głogowska, kierownik Ośrodka Wsparcia Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie.

Ośrodek Wsparcia Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie dotowany jest przez gminę – na jedną osobę to kwota 1200 zł. Ale większość funduszy pochłania wynagrodzenie pracowników ośrodka. Na jego wyposażenie, czy nawet środki czystości potrzeba dodatkowych pieniędzy. Często muszą pomagać rodzice. –Nas na to nie stać. Najczęściej jest tak, że jesteśmy starymi rodzicami starych dzieci, wymęczone z obolałymi kręgosłupami czy stawami – mówi Aleksandra Chromik, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Dlatego takie akcje jak ta – świąteczne kiermasze w Katowicach przy ulicy Stawowej – pozwalają ratować finanse ośrodka. –Do tej pory na zeszłorocznym kiermaszu zebraliśmy dwa tysiące zł – dodatkowo dzięki nagłośnieniu akcji w internecie udało się zebrać dodatkowo 6 tysięcy złotych – mówi Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Pomoc potrzebna jest jednak cały rok. Obecnie w ośrodku znajduje się 40 podopiecznych – nie tylko z Chorzowa, ale również Rudy Śląskiej, Świętochłowic czy Siemianowic Śląskich.

Nr konta 25 1050 1243 1000 0023 3494 4515 ( z dopiskiem OW – DDP ) PSONI OW – DDP

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close