Region

Paczki świąteczne dla bezdomnych w Rybniku. To inicjatywa dzieci

Wczoraj od samego rana mundurowi wraz z pracownikiem socjalnym odwiedzali rybnickich bezdomnych. Wręczali im paczki świąteczne, które przygotowali uczniowie z Ornontowic i Rybnika. Obdarowani nie kryli wzruszenia, szczególnie czytając życzenia z kartek, wykonanych własnoręcznie przez dzieci.

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

Pięknym gestem wykazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku. Przygotowali bowiem paczki świąteczne dla osób bezdomnych, w których znalazły się, m.in. artykuły spożywcze, bielizna, kosmetyki i ubrania. Dodatkowo dzieci ze szkoły z Ornontowic, własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami. Głównym inicjatorem akcji był Zespół ds. Bezdomności OPS w Rybniku, który nawiązał kontakt ze szkołami i zaprosił do współpracy Policję oraz Straż Miejską.

Wczoraj (17.04) od samego rana rozwożono paczki do miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Tym zadaniem zajęli się rybniccy policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownik z Zespołu ds. Bezdomności OPS w Rybniku. Obdarowane osoby nie kryły wzruszenia. Szczególną radość sprawiły im kartki świąteczne z życzeniami od dzieci.

 

źr. KMP Rybnik

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close