RegionŚwiat

Palenie w domu traktowane jako przemoc domowa? W życie weszło nowe prawo

Nowe prawo, jakie weszło w życie kilka dni temu, ma zmniejszyć liczbę zgonów spowodowanych biernym paleniem. Według nowych przepisów, które obowiązują w Tajlandii, palenie w domu traktowane jest jako przemoc domowa. 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

 

Tajlandzcy politycy zwracają uwagę, że palenie papierosów w obecności domowników jest groźne dla ich zdrowia. Statystyki pokazują, że niemal 33 proc. palaczy praktykuje swój nałóg w domu, ok. 74 proc. robi to codziennie.

Kilka dni temu w Tajlandii zaczęło obowiązywać nowe prawo dotyczące palenia papierosów. Celem nowych regulacji jest walka z nałogiem mieszkańców kraju i ochrona zdrowia, szczególnie dzieci.

Rząd uznał, że bierne palenie jest szkodliwe, więc zostało zrównane z przemocą domową, a konkretnie uznane za “formę napaści za pośrednictwem dymu”.

Palenie w domu nie jest formalnie zakazane, ale nowa ustawa umożliwia domownikom składanie skarg w lokalnych ośrodkach ochrony rodziny. Te mają być następnie przekazywane do sądu karnego lub sądu rodzinnego.

Sąd w odpowiedzi na skargę może zastosować różne środki, m.in. wydać zakaz palenia w domu lub nawet skierować palacza do ośrodka odwykowego.

Źródło: Donald.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NIESAMOWITE! Ma 95 lat i przeszła 1000 kilometrów na Jasną Górę! [ZDJĘCIA]

Nowy sposób złodziei. Bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać!

Jaworzno: SZOK! Masturbował się w piekarni przy dzieciach 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close