AlarmKrajRegion

PILNE!!! Piorun uderzył w grupę turystów na Giewoncie. Wśród rannych są dzieci! Trwa akcja ratunkowa!

Dramat w Tatrach! Piorun uderzył w grupę turystów w rejonie Giewontu. Turyści znaleźli się w okolicach Giewontu, kiedy w tym rejonie przechodziła gwałtowna burza. Wg wstępnych informacji, wśród poszkodowanych jest dziecko.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

W rejonie Giewontu, kiedy przechodziła tu gwałtowna burza, znajdowała się grupa około 20 turystów. Wtedy uderzył w nich piorun. Kilka osób w wyniku uderzenia piorunu zostało poszkodowanych.

Policja w Zakopanem zgłoszenie o tym, że piorun uderzył w turystów w rejonie masywu Giewontu otrzymała po godzinie 13.00 w czwartek, 22 sierpnia. Na miejsce natychmiast skierowano ratowników TOPR-u. Trwa akcja ratownicza.

Z pierwszych informacji jakie docierają z miejsca tragedii wynika, że wśród rannych mogą być dzieci.

Jak podkreślają znający góry – masyw Giewontu w czasie burz i wyładowań atmosferycznych to bardzo niebezpieczne miejsce. Pioruny ściąga nie tylko znajdujący się na szczycie góry metalowy krzyż, ale także łańcuchy, usytuowane wzdłuż szlaków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “PILNE!!! Piorun uderzył w grupę turystów na Giewoncie. Wśród rannych są dzieci! Trwa akcja ratunkowa!”

  1. Moim skromnym zdaniem dzieci do przynajmniej lat 15 a nawet 18 powinny mieć zakaz wstępu na Giewont i podobne szlaki gdzie szczyt zdobywa się wspinając po łańcuchach! W tym roku miałam okazję zaobserwować jak dzieciaki balansują na granicy wielkiego ryzyka wspinając się na szczyt! Jak widać wyobraźnia rodziców jest bardzo ograniczona więc przepisy powinny tu przyjść z pomocą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close