Region

Palił w piecu płytami meblowymi. Dron w Bielsku łapie trucicieli

Straż Miejska w Bielsku-Białej kontynuuje kontrole domowych palenisk. W trakcie jednej z nich strażnicy przyłapali mieszkańca, który palił w piecu płytami meblowymi.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Straż Miejska w Bielsku-Białej podejmuje działania mające na celu zapobieganie zjawisku smogu i poprawę jakości powietrza w naszym mieście. 20 stycznia funkcjonariusze Referatu Ochrony Środowiska i Profilaktyki SM po raz kolejny prowadzili kontrole z użyciem drona.

Drona – wykorzystywanego do analizy spalin wydobywających się z domowych kominów – było można dostrzec na niebie w dzielnicach Straconka i Lipnik. Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Miejskiej informowali właścicieli nieruchomości o zagrożeniach, jakie ze sobą niesie zjawisko smogu. W ramach akcji informacyjnej strażnicy przekazali właścicielom kontrolowanych budynków materiały dotyczące programu wymiany starych kotłów węglowych lub pieców węglowych na nowe ekologiczne źródła ciepła, który jest realizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W trakcie przeprowadzonych działań ujawniono jeden przypadek spalania w piecu centralnego ogrzewania odpadów w postaci płyt meblowych. W wyniku spalania tego typu odpadów emitowane są rakotwórcze dioksyny, których toksyczny wpływ na zdrowie może objawić się np. w postaci chorób nowotworowych. Na sprawcę nałożona została grzywna poprzez wystawienie mandatu karnego.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close