RegionWiadomość dnia

Pelikany ze śląskiego ZOO dostały nowy dom [WIDEO]

Pelikany małe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie mają nowy dom. Z dużym basenem. I po raz pierwszy zwiedzający mogą je zobaczyć zimą.

 

Piękne, mądre i warte fortunę! Najpiękniejsze gołębie przyleciały do SOSNOWCA!

Do tej pory pracownicy ogrodu musieli przewozić pelikany z poprzedniego budynku na wybieg. Teraz zwierzęta mogą wyjść na niego prosto z nowego budynku. Po raz pierwszy – na wiosnę.

– W poprzednim pawilonie miały trochę mało miejsca, chociaż on został i zagospodarowany został dla innych gatunków ptaków. To tutaj mogliśmy przenieść je do tego budynku stworzonego tylko dla nich. Nie muszą go dzielić z żadnym innym gatunkiem. Mają bardzo dużo miejsca – mówi Sabina Cieśla-Nobis, Śląski Ogród Zoologiczny.

Obecnie w nowym pawilonie mieszka 15 pelikanów, które się rozmnażają. Całkowity koszt budowy nowego pawilonu to 460 tysięcy złotych. W całości został sfinansowany ze środków samorządu województwa śląskiego.

(Paweł Jędrusik)

Pelikany małe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie mają nowy dom
Pelikany małe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie mają nowy dom
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close