KrajRegionSport

Piast Gliwice: Krajobraz po mistrzostwie. Teraz eliminacje do Ligi Mistrzów! [WIDEO]

To była gorąca noc w Gliwicach, a emocje po wygraniu ligi przez Piasta wciąż nie opadły. Dziś przed stadionem można było spotkać kibiców, którzy robili sobie historyczne zdjęcia. Historyczne, bo napis przypominający dotychczasowy największy sukces drużyny jest już nieaktualny.

 

 

Apel TOP 5 SILESIA FLESZ: Nie chcemy stolicy w Katowicach!

– Byliśmy na fecie na Placu Krakowskim, na rynku. Rzeczywiście, niesamowite rzeczy się działy. Warto coś takiego przeżyć. Kibice radośni jak nigdy. I ci piłkarze, w tym autobusie świętujący. Przeżyć coś takiego, to nie da się tego opisać – mówi Wojciech, mieszkaniec Gliwic.

– Super. Pierwsze mistrzostwo, ale nie ostatnie. Zaczynamy marsz. Dogonimy Górnika, przegonimy Ruch, będziemy najlepsi w historii – mówi Artur, mieszkaniec Gliwic.

Teraz Piast ma chwilę na świętowanie, ale wkrótce rozpocznie przygotowania. Nie tylko do kolejnego sezonu Ekstraklasy, ale przede wszystkim do eliminacji Ligi Mistrzów.

– Decyzje odnośnie kadry będą zapadać w ciągu najbliższych dni, tygodni. Przygotowania rozpoczniemy 12 czerwca. Wtedy drużyna wróci do treningów, które rozpocznie dwudniowymi badaniami, które są takim tradycyjnym elementem rozpoczęcia przygotowań. Badania wydolnościowe, wytrzymałościowe i szybkościowe – mówi Karol Młot, Piast Gliwice.

 

Teraz Piast ma chwilę na świętowanie, ale wkrótce rozpocznie przygotowania. Nie tylko do kolejnego sezonu Ekstraklasy, ale przede wszystkim do eliminacji Ligi Mistrzów
Teraz Piast ma chwilę na świętowanie, ale wkrótce rozpocznie przygotowania. Nie tylko do kolejnego sezonu Ekstraklasy, ale przede wszystkim do eliminacji Ligi Mistrzów

Pierwsze mecze I rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędą się 9 lipca. Wśród potencjalnych rywali Piasta są między innymi Celtic Glasgow czy Bate Borysów.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close