Piast Gliwice nie przegrał od października! Śląsk Wrocław pokonany 2-0

Po starcie ligi i pierwszych porażkach wielu Piasta skazywało na porażkę. Porażki tymczasem stają się udziałem kolejnych rywali gliwiczan. Piast Gliwice pokonał 2-0 Śląsk Wrocław i podtrzymał passę meczów bez porażki od października!

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Tym razem obyło się bez nerwów. Piłkarze Piasta Gliwice już z dwoma wygranymi z rzędu w 2021 roku mogli awansować w ligowej tabeli. W sobotnie popołudnie Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2-0. Autorami bramek byli Michał Żyro oraz Patryk Sokołowski.

Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Pomimo groźnych akcji, gospodarze nie pozwalali przeciwnikowi stworzyć klarownej okazji pod bramką Frantiska Placha. Obie ekipy rozgrywały swoje akcje bardzo cierpliwie. Goście z Wrocławia posyłali groźne dośrodkowania, ale przede wszystkim po rzutach rożnych. Konkrety były po stronie Piasta, bo to właśnie podopieczni Waldemara jako pierwsi znaleźli sposób na strzelenie gola. Akcję, która została zainicjowana po prawej stronie boiska oraz dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki, wykorzystał Michał Żyro. Akcja symboliczna, bowiem zastępcy nieobecnych w tym spotkaniu z powodu urazów Dominika Steczyka i Jakuba Świerczoka odegrali główne role przy pierwszym trafieniu.

Piast konsekwentnie wywierał presję na podopiecznych Vitezslava Lavicki, którzy mieli kłopoty z szybkim wyjściem do ataku. Zdecydowanie Niebiesko-Czerwoni wyciągnęli wnioski po ostatnim meczu z Wisłą Kraków i rywale nie mieli już tak dogodnych szans, by pokonać Frantiska Placha. Zawodnicy posłuchali swojego trenera, który apelował, by nie serwować mu takich dreszczowców jak przed tygodniem.

Drugą połowę wrocławianie rozpoczęli od kilku groźnych akcji, jednak brakowało im precyzyjnego wykończenia. Rywal Piasta Gliwice grał zdecydowanie odważnej, tym samym próbował wywrzeć presję na gospodarzach. Mimo to, podopieczni Waldemara Fornalika po strzale Patryka Sokołowskiego podwyższyli wynik na 2-0. Obraz gry żywo przypominał przebieg z pierwszej odsłony. Po obiecujących początkach Śląska Wrocław, brakowało konkretnych efektów. Im bliżej pola karnego, tym więcej niedokładności wdzierało się w poczynania rywala Piasta. W spotkaniu bardzo dobrze wyglądała środkowa formacja, gdzie Patryk Sokołowski i Tomasz Jodłowiec notowali dużo przechwytów i odbiorów piłek.

Brązowi medaliści Ekstraklasy kontrolowali w większości fragmentów to, co działo się na murawie. W końcówce meczu Wojskowi mieli swoje okazje i nie mieli oni za bardzo ochoty opuszczać połowy Niebiesko-Czerwonych, jednak i z tą falą naporu poradzili sobie gospodarze rywalizacji. Do ostatnich minut czujnie w bramce zachowywał się bramkarz gliwiczan. Interwencje golkipera pozwoliły podopiecznym Waldemara Fornalika zachować czyste konto, a Piast po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z drugiego tegorocznego zwycięstwa.

Najciekawsze akcje
5’: Pierwszy rzut wolny został podyktowany sprzed pola karnego rywala Niebiesko-Czerwonych. Michał Chrapek trafił wprost w ręce bramkarza.
15′: Swoją okazję próbował wykorzystać Michał Żyro, jednak piłka uderzyła w słupek Matusa Putnockiego, bramkarza Śląska Wrocław.
23′: Arkadiusz Pyrka, młodzieżowiec Piasta Gliwice, który otrzymał możliwość zagrania od pierwszych minut, celnie dośrodkował do Żyro, a ten głową z bliska trafił piłkę do siatki.
41′: Pierwszą groźną akcję dla Śląska Wrocław stworzył Bartłomiej Pawłowski strzelając lekko ponad poprzeczkę.
50′: Rafał Makowski uderzył z woleja, jednak na posterunku stał bramkarz Piasta Gliwice.
57′: Po niespełna 10 min. boisko w wyniku kontuzji opuścił zawodnik Śląska Wrocław, grający z numerem sześć, Makowski.
58′: Patryk Sokołowski okazał się najskuteczniejszy w polu karnym przeciwnika, dzięki temu Piast powiększył swoją przewagę!2-0!
68′: Mocny strzał oddał napastnik Piasta, Michał Żyro. Piłka jednak w środek bramki, gdzie ustawiony był bramkarz gości.
74′: Bardzo dobra akcja Piasta Gliwice! Patryk Sokołowski poszukiwał swojego drugiego trafienia w tym spotkaniu! Strzał pomocnika minimalnie minął słupek bramki.
82′: Piłka obiła poprzeczkę po strzale Michała Żyro. Niebiesko-Czerwoni mogli prowadzić już 3-0.
88′: Potężny strzał z pierwszej piłki Marcina Szpakowskiego, ale czujny był w bramce do ostatnich minut Frantisek Plach.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2-0 (1-0)
1-0 – Żyro, 23 min.
2-0 – Sokołowski, 58 min.

Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek – Jodłowiec,  Sokołowski – Pyrka (85. Winciersz), Vida (79. Milewski), Chrapek (88. Alves) – Żyro.
Śląsk: Putnocky – Janasik, Tamas (79. Pawelec), Puerto, Stiglec – Pałaszewski ( 46. Makowski (55. Zylla)), Sobota (79. Szpakowski), Praszelik – Pawłowski (63. Piasecki), Pich, Exposito.

Żółte kartki: Huk, Sokołowski, Pyrka – Pałaszewski, Tamas, Piasecki, Janasik