KrajRegionSport

Piast Gliwice walczy dzisiaj o puchary! Mecz ze Śląskiem Wrocław Piastunki muszą wygrać!

Po „odmrożeniu” piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice rządził i dzielił w lidze, bijąc rywali na lewo i prawo. Ale po podziale na grupy mistrzowską i spadkową, nieco animusz ekipy z Okrzei 20 opadł. Ale dzisiaj aktualny wciąż Mistrz Polski musi wziąć się w garść i pokonać na swoim boisku Śląsk Wrocław. Bo ekipa z Dolnego Śląska

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Mecz ze Śląskiem Wrocław to może jeszcze nie pucharowe być albo nie być dla Piasta – ale potknięcie bardzo skomplikowałoby Niebiesko-Czerwonym ligowe życie. Piasta i wrocławian dzieli w tabeli tylko 1 punkt. Piast ma ich 54, Śląsk o 1 mniej. Gliwiczanie chcą dzisiaj wygrać, bo w sobotę Lech Poznań nie pozwolił jeszcze Legii odkorkować szampanów i wygrał z wojskowymi 2-1, przedłużając walkę o tegoroczne mistrzostwo. Piast ma jeszcze matematyczne szanse na walkę o 1. miejsce, ale z pewnością klub bardziej już koncentruje się na utrzymaniu miejsca na podium, premiowanego udziałem w europejskich pucharach.

Co o meczu, jaki w niedzielę 5 lipca przy Okrzei rozegra ze Śląskiem Wrocław Piast Gliwice mówi trener gliwiczan, Waldemar Fornalik? Jego wypowiedzi przytacza klubowa strona www.piast-gliwice.eu

 

Zmienił się sposób przygotowań zespołu czy tylko wszystko przesunęło się w czasie ze względu na przerwę w trakcie sezonu?
– Jest to nietypowa sytuacja. Zazwyczaj w tym okresie trwały przygotowania do nowego sezonu. W tej chwili wkraczamy w taka fazę finałową i widać trudy oraz ilość czasu spędzonego na boiskach. Ktoś może potraktować tę przerwę w rozgrywkach jako czas urlopu, ale w żaden sposób nie może tego tak porównywać. Zawodnicy byli skoszarowani w domach, przebywali w izolacji. Teraz już powoli w głowach zawodników mogą przewijać się myśli o krótkich urlopach, natomiast przed nami intensywne dwa tygodnie bardzo wytężonej pracy. Sposób przygotowań jest standardowy, normalnymi mikrocyklami i nie robimy niczego nowego niż w trakcie normalnego sezonu.

Jak trener postrzega aktualny zespół Śląska Wrocław?
– Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, że Śląsk jest tak wysoko. Ma na tyle mocny skład, który na to pozwala. Ma zawodników z przeszłością reprezentacyjną, dobrze i umiejętnie dobranych zawodników zagranicznych. Jest to solidny zespół, niewygodny dla wielu drużyn. My też przegraliśmy dwa mecze ze Śląskiem, w których powinniśmy punktować. Jeśli nie wygrywać, to chociaż remisować, bo stwarzaliśmy naprawdę dużo sytuacji, a których nie potrafiliśmy wykorzystać.

Pozycje w tabeli Śląska i Piasta, minimalna różnica punktowa mogą zasugerować czy będzie to mecz na wymianę ciosów czy bardziej taktyczne spotkanie?
– Zobaczymy. Na razie nie chcę mówić na temat taktyki. Na pewno będzie to istotny mecz dla układu tabeli, bo myślę, że w przypadku wygranej mocno zbliżylibyśmy się do pozycji gwarantującej udział w europejskich pucharach.

📋 Skład Piasta na #PIAŚLĄ! 🔵🔴TYLKO TRZY PUNKTY! 💪

Opublikowany przez Piast Gliwice Niedziela, 5 lipca 2020

Zespół pamięta jeszcze przebieg ostatniej potyczki ze Śląskiem, która była stosunkowo dziwna biorąc pod uwagę grę zespołów i końcowy wynik?
– Kiedy będziemy przygotowywać analizę przeciwnika, to na pewno będziemy musieli do tego meczu nawiązać. Natomiast ważne będzie to, co wydarzy się w niedzielę i co będziemy chcieli zagrać na boisku.

Ostatni mecz Piasta z Legią dostarczył zespołowi motywacji?
– Na pewno tak, ponieważ wcześniej zanotowaliśmy przegrane… Ten remis z Legią ponownie pozwolił drużynie poczuć się pewnie. Można chwalić zespół za dobrą grę i stwarzane sytuacje, ale liczą się też punkty.

Drużynę czekają jeszcze jeden wyjazd i trzy mecze u siebie. Jak ważnym atutem jest granie na własnym stadionie?
– Do tej pory dobrze spisywaliśmy się na własnym boisku, chcielibyśmy, żeby tak było dalej.

Jak blisko jest do powrotu Gerarda Badii do gry?
– Trudno powiedzieć. Na razie są to indywidualne zajęcia, sytuacja się zmienia z dnia na dzień, a kiedy nastąpi powrót, to życie pokaże.

 

Początek meczu Piast Gliwice – Śląsk Wrocław w niedzielę, 5 lipca o 17.30

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło i foto: Biuro Prasowe GKS Piast SA

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

231 nowych przypadków koronawirusa. Są ofiary śmiertelne, także na Śląsku

Gdzie na Śląsku druga tura wyborów odbędzie się korespondencyjnie?

Mural Trzaskowskiego w Katowicach znów zamalowany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close