KrajRegionWiadomość dnia

„Dzieci będziesz pedaliła?” Mężczyzna zrywający plakat Trzaskowskiego z zarzutami [WIDEO 18+]

To wideo zna już cała Polska. Kobieta, która upomniała agresywnego mężczyznę, który z jej prywatnej posesji zerwał plakat kandydata na prezydenta – Rafała Trzaskowskiego, nasłuchała się wulgaryzmów i uwag pod swoim adresem, a na końcu obietnicy spalenia domu. Teraz agresywny napastnik nasłuchał się od prokuratura zarzutów. UWAGA – wideo zawiera wulgaryzmy!

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Mężczyzna, którego „wyczyny” uwieczniono telefonem i dzięki temu zobaczyły go tysiące internautów w Polsce, został zatrzymany kilka dni temu przez policję. Teraz usłyszał zarzuty. To zarzut dotyczący groźby karalnej na tle politycznym.

Mężczyzna to mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. 48-letni Zbigniew R. usłyszał zarzuty z art. 119 par.1. KK – „kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Zarzut postawiła mu prokuratura rejonowa w Ostrołęce. Wcześniej mężczyzna, który zrywał plakat Trzaskowskiego z prywatnej posesji kobiety, która zaalarmowała służby – był przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej w Wyszkowie.

Wiadomo, że Zbigniew R. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie jest już zatrzymany – zastosowano wobec niego dozór policyjny, dwa razy w tygodniu musi stawić się na policji. Nie może też zbliżać się do pokrzywdzonej kobiety.

Wszystko rozegrało się w miniony wtorek w miejscowości Stare Budy, w powiecie wyszkowskim. Do sieci trafiło nagranie, wykonane telefonem, na którym widać i słychać mężczyznę, który zrywa plakat Rafała Trzaskowskiego, a pytany przez właścicielkę posesji dlaczego to zrobił – zaczyna być coraz bardziej agresywny. Dopytywany o to, co zrobił odpowiada osłupiałej kobiecie między innymi „dzieci będziesz pedaliła?”.

Potem jest już tylko „lepiej”. Wjeżdżają na pełnej wulgaryzmy, a w końcu groźby podpalenia domu, jeśli plakat Trzaskowskiego znowu się na ogrodzeniu pojawi.

Wideo z całego zdarzenia opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

TAK WYGLĄDAJĄ EFEKTY NIENAWISTNEJ PROPAGANDY ZE STRONY PIS I TVPSprawca został zidentyfikowany. Od lat stajemy w obronie mniejszości, ludzi dyskryminowanych i poniżanych. Patrzymy na ręce władzy i kościołowi.Doprowadzamy do skazywania rasistów, faszystów, homofobów.Prokuratury pod rządami nacjonalistów PiS przestały praktycznie wszczynać z urzędu postępowania wobec rasistów i antysemitów. Robią tak celowo, by ochraniać swój elektorat. Cały ciężar ujawniania i ścigania przestępstw motywowanych nienawiścią spadł na nasze barki. Wszystkie nasze działania finansujemy wyłącznie z dobrownych wpłat osób które nas popierają. PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-nasDane do przelewu:nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznychul. Jana Ostroroga 24A01-163 Warszawatytuł : "darowizna na działalność statutową"IBAN : PL19249000050000452084358540SWIFT: ALBPPLPWZachęcamy Państwa również do wsparcia naszej zbiórki publicznej:zrzutka.pl/omzrik

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Czwartek, 2 lipca 2020

źródło: RMF FM
red; W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

231 nowych przypadków koronawirusa. Są ofiary śmiertelne, także na Śląsku

Gdzie na Śląsku druga tura wyborów odbędzie się korespondencyjnie?

Mural Trzaskowskiego w Katowicach znów zamalowany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close