Region

Piekary Śląskie: Powstają kolejne miejsca parkingowe przy ulicy Alojzjanów

Nowe miejsca parkingowe powstają przy ulicy Alojzjanów 4. To kolejny krok zmierzający do zapewnienia mieszkańcom miejsc postojowych dla ich samochodów.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Projekt zakładający wybudowanie 10 miejsc parkingowych (w tym jednego dla osób niepełnosprawnych) realizowany jest obecnie przy ulicy Alojzjanów 4. Zarządcą tej nieruchomości jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zaś większościowym (76,20%) udziałowcem funkcjonującej tu wspólnoty – Miasto Piekary Śląskie. Wiadomo równocześnie, że w planach jest także budowa chodnika, co oznacza, że najbliższe otoczenie bloku będzie wyglądało inaczej niż dotąd.

-Wiemy, że każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, jednocześnie jest to także zaledwie kropla w morzu potrzeb – komentuje sprawę realizowanej obecnie inwestycji I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Warto dodać, że w okresie powakacyjnym Zakład Gospodarki Komunalnej będzie prowadził prace związane z budową miejsc parkingowych przy ulicach Szeptyckiego i Alojzjanów (20 miejsc parkingowych) oraz Roczkowskiego (29 miejsc parkingowych). To zwycięskie projekty, które otrzymały duże poparcie w ramach głosowania organizowanego w czasie Budżetu Obywatelskiego.

-To projekty, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim i powstają z dużym opóźnieniem, za co przepraszamy – dodaje Turzański.

Przypomnijmy, że poprawiona zostanie także infrastruktura parkingowa w jeszcze jednym miejscu na mapie miasta. W ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostanie (za kwotę 300 tysięcy złotych) zadanie pod nazwą “Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich”.

 

źr. UM Piekary Śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close