Region

Piekary Śląskie: Zakup mieszkań po Arradzie zakończony sukcesem

Sprawa zakupu mieszkań po upadłej spółce Arrada w Piekarach Śląskich wreszcie doczekała się ostatecznych postanowień. W sądzie zapadła decyzja o rozstrzygnięciu przetargu na korzyść miasta. Sąd przyjął decyzję o wykupie nieruchomości. Pozostaje jedynie oczekiwać na uprawomocnienie wydanej decyzji. Oznacza to, że udało się przebrnąć przez wiele żmudnych procedur i nareszcie mieszkańcy będą spokojni. To wiadomość, na którą wszyscy oczekiwali od lat.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

240 milionów lat temu skrawek ziemi, który kiedyś stanie się Narodowym Centrum Handlowym, był częścią ogromnego superkontynentu znanego jako Pangea. Obejmując prawie całą zachowaną masę lądową Ziemi, Pangea mało przypominała naszą współczesną planetę.

Kolejne przetargi, skomplikowane procedury, złożona dokumentacja i wymagające rozmowy – tak w skrócie przedstawia się proces, przez który musiały przebrnąć władze miasta, by sfinalizować ważną transakcję. Wykup mieszkań Arrady, bo o nim mowa, został wreszcie sfinalizowany.

Już na początku sierpnia wiadome było, że rozstrzygnięcie przetargu na zakup mieszkań możliwe będzie 11 września. Wówczas jasne było, że miasto Piekary Śląskie ma prawo pierwokupu, czyli gwarancję powodzenia (nawet jeśli pojawią się inne oferty). Dzisiaj już wiadomo, że sprawa spędzająca piekarzanom sen z powiek została zakończona pomyślnie. Miasto Piekary Śląskie zakupiło mieszkania. Spółka Nieruchomości Brzeziny wygrała przetarg, ale konieczne jest sformalizowanie wszystkich niezbędnych procedur.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie udało się poprowadzić ten żmudny proces do końca. To dla nas znakomita wiadomość i wielka radość – mówi wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Źródło: UM Piekary Śląskie

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close