Region

Piękny gest szkół z Częstochowy. Zebrali ponad 3,5 tony karmy dla zwierząt

Ponad 3,5 tony karmy, około 300 koców, leżanek i innych przydatnych artykułów udało się zebrać podczas zakończonej właśnie V edycji akcji „Charytatywnie dla zwierząt”.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Zebrane przez mieszkańców dary zostały przekazane 22 grudnia na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Gilowej. Teraz – oprócz samego schroniska – trafią, m.in. do fundacji i społecznych grup zajmujących się zwierzakami, jak na przykład tymczasowe domy adopcyjne.

– W imieniu swoim oraz organizatorów gorąco dziękuję za okazane wsparcie. Częstochowianie po raz kolejny udowodnili, że los czworonogów nie jest im obcy podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Tegoroczną akcję zorganizowały: Zespół Szkół Technicznych, Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa i Częstokocham oraz Młodzieżowa Rada Miasta. Odbiorcami darów są: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, Fundacja Psia Duszka, Biuro Obrony Zwierząt APA, oraz grupy: Częstośląskie koty do adopcji i Przystanek Kot. W pomoc włączyło się również kilkadziesiąt szkół z terenu Częstochowy oraz prywatni przedsiębiorcy.

Źródło i foto: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close