KrajRegion

Pierwsze komunie święte będą przesunięte o kilka tygodni

Uroczystości pierwszych komunii świętych i jej rocznic, a także bierzmowania, które przewidziane były na na kwiecień i maj, zostaną przesunięte o co najmniej kilka tygodni – podała krakowska kuria. Podobnie jest w innych regionach kraju.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, które są zaplanowane na kwiecień i maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii – poinformowała kuria krakowska.

Najczęściej Komunie Święte rozpoczynają się w pierwszą niedzielę maja. Niektóre parafie jednak odbiegają od tej zasady i okres komunijny rozpoczynają już pod koniec kwietnia. W kwietniu odbywają się przygotowania dzieci do uroczystości. Te jednak zostały odwołane, ponieważ szkoły zostały zamknięte.

Jeśli po Wielkanocy stan epidemii koronawirusa zostanie utrzymany i dzieci nie wrócą do szkół, wszystkie I Komunie Święte zostaną odwołane aż do czasu ustania epidemii – wynika z najnowszego zarządzenia metropolity katowickiego.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Pierwsze komunie święte będą przesunięte o kilka tygodni”

  1. Ja się nie boję chodzić do kościoła i do komunii tam mi nic nie grozi.
    Przecież Jezus powiedział:
    „I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.” Mk 16. 15-18
    Ja się nie boję bo mam Jezusa w sercu. On mnie zbawi. On mnie ochroni. On mnie uzdrowi. On nie pozwoli mi umrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close