AlarmRegionWiadomość dnia

Pierwszy przypadek koronawirusa w Jaworznie! Głos zabrał prezydent miasta

Jest pierwszy potwierdzony testami przypadek koronawirusa w Jaworznie. Informację o tym, że koronawirusa stwierdzono u jednego z mieszkańców, podał prezydent Jaworzna, Paweł Silbert.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Szanowni Państwo. Dzisiaj (1.04 przyp.red) w Jaworznie stwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem. Mieszkanka Jaworzna czuje się dobrze i okres choroby spędza w kwarantannie domowej pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych – napisał prezydent Jaworzna, Paweł Silbert na swoim facebooku.

Szanowni Państwo.Dzisiaj w Jaworznie stwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem. Mieszkanka Jaworzna czuje się dobrze i okres choroby spędza w kwarantannie domowej pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych.

Opublikowany przez Pawła Silberta – Prezydenta Miastę Jaworznę Środa, 1 kwietnia 2020

W środę rano Ministerstwo Zdrowia i Śląski Urząd Wojewódzki poinformowały o kolejnych 8 przypadkach koronawirusa w woj.śląskim. Są także dwie kolejne ofiary śmiertelne COVID 19 w naszym regionie.

3 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu.

W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

-Z przykrością informujemy o śmierci 68-letniego mieszkańca Częstochowy, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące – poinformował Ślaski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Także w szpitalu w Tychach zmarł 51-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Do tyskiej placówki trafił 30 marca z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem: z wysoką gorączką i dusznościami. Z powodu problemów z krążeniem wpierw leczony był na kardiologii, później trafił na OIOM. Nie ustalono źródła zakażenia mężczyzny.

W sumie w całej Polsce jest już 2420 przypadków, z czego 36 przypadki zakończyły się śmiercią chorych. W województwie śląskim testy na koronawirusa dały na razie pozytywny wynik 272 razy. 10 osób zmarło.

 

źródło: ŚUW/Ministerstwo Zdrowia
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta. Jaka pomoc dla przedsiębiorców?

Radni z Imielina dają kasę ze swoich diet na szpital zakaźny w Tychach! [WIDEO]

Pilne! Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też kolejne ofiary śmiertelne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close