RegionWiadomość dnia

Radni z Imielina dają kasę ze swoich diet na szpital zakaźny w Tychach! [WIDEO]

Politycy pomagają w walce z koronawirusem. W Imielinie radni postanowili przeznaczyć część swoich diet na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, który obecnie jest szpitalem zakaźnym i znajdują się w nim pacjenci chorzy na koronawirusa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Sama akcja narodziła się po dotarciu do nas informacji, że mamy mieszkańca w szpitalu w Tychach. Postanowiłem w tym momencie podzwonić po kolegach radnych. Zebraliśmy się bardzo szybko. Pieniądze zebraliśmy praktycznie w dwa dni. Do akcji dołączyli też imielińscy radni powiatowi mówi Tomasz Kaiser, radny miasta Imielin.

Radni nie chcą mówić, ile konkretnie pieniędzy przekazali. Łącznie akcję wsparło 17 osób, w tym dwoje radnych powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Szpitalom pomagają też radni z Bytomia. Tam grupa radnych wraz z władzami miasta zdecydowała, że przekaże bytomskim szpitalom między innymi środki dezynfekujące do powierzchni.

W Imielinie radni postanowili przeznaczyć część swoich diet na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, który obecnie jest szpitalem zakaźnym i znajdują się w nim pacjenci chorzy na koronawirusa
W Imielinie radni postanowili przeznaczyć część swoich diet na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, który obecnie jest szpitalem zakaźnym i znajdują się w nim pacjenci chorzy na koronawirusa

– Ta akcja będzie miała swój następny ciąg w najbliższych dniach. Będziemy przekazywali zarówno środki do dezynfekcji rąk, jak i maseczki i inne artykuły, które są niezbędne do zabezpieczenia pracowników bytomskich szpitali przed kontaktem z wirusemmówi Paweł Winiarski, radny z Bytomia.

W walce z koronawirusem pomagają także całe miasta. Wcześniej walkę z COVID-19 wsparły też między innymi: Jaworzno, Katowice, Sosnowiec, Chorzów czy Ruda Śląska.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close