Piłkarze Szombierek Bytom zakończyli sezon w środku tabeli

Piłkarze Szombierek Bytom zakończyli w sobotę, 12 czerwca rozgrywki piłkarskie w IV lidze, remisując u siebie z MKS Myszków 2:2. Popularni zieloni zajęli 9. miejsce w tabeli, zdobywając 43. punkty z bilansem bramkowym 45:49. Drużyna seniorów w tym tygodniu zakończy okres roztrenowania, a ostatni trening odbędzie się w piątek, 18 czerwca. Do treningów przed nowym sezonem 2021/2022 piłkarze zielonych wrócą 12 lipca.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W sezonie 2020/2021 piłkarze Szombierek Bytom w 32. spotkaniach ligowych odnieśli 12 zwycięstw, zremisowali siedem spotkań oraz doznali 13 porażek. Najwyższe zwycięstwa zieloni odnieśli między innymi nad zwycięzcą grupy – Rakowem II Częstochowa 4:2, ale również 3:0 z Unią Dąbrowa Górnicza oraz dwa razy po 3:1 ze Szczakowianką Jaworzno i Unią Kosztowy.

Warto podkreślić, że najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Pstuś, który zdobył 10. bramek oraz Kamil Moritz zdobywca 8. bramek i Mateusz Kaiser, który w sezonie strzelił 7. bramek. Z kolei najdłużej przebywającym zawodnikiem na boisku w sezonie 2020/2021 byli: Łukasz Łebko – 2625 minut na boisku, Kamil Moritz – 2610 minut na boisku, Jakub Wagner – 2574 minut na boisku, Mateusz Kaiser – 2513 minut na boisku oraz Jakub Stefaniak – 2166 minut na boisku i Tomasz Rybak – 2158 minut na boisku.

Przypomnijmy, że grupę I, IV ligi wygrały rezerwy Rakowa Częstochowa, które wywalczyły awans do baraży o III ligę, gdzie zmierzą się z Odrą Wodzisław Śląski. Szombierki Bytom do lidera – Rakowa II Częstochowa – straciły 26. punktów, a ciekawostką jest, że nie przegrały z tym zespołem w zakończonym sezonie. W Bytomiu padł remis 1:1, zaś w Częstochowie popularni zieloni zdecydowanie wygrali 4:2.

Warto dodać, że podopieczni Marcina Molka w piątek, 18 czerwca po raz ostatni wezmą udział w treningu w sezonie 2020/2021. Do treningu powrócą już 12 lipca, rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Czy znajdą się w zespole nowi zawodnicy? Sztab szkoleniowy przyglądał się już kilkunastu kandydatom do gry w Szombierkach. Szczegóły zapewne poznamy w okienku transferowym.