Kultura i rozrywkaRegionWiadomość dnia

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Od dziś w Dąbrowie Górniczej można pływać bezpiecznie. Oficjalnie ruszył sezon nad Pogorią III. Każdego dnia kilkunastu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie strzegło wypoczywających tam plażowiczów.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Cały akwen, no trochę go mamy dookoła, naprawdę. Wszędzie gdzieś coś się dzieje. Dla nas najważniejsze oczywiście jest kąpielisko. Kąpielisko jest dla mnie rzeczą świętą, ale też musimy i dbamy o bezpieczeństwo ludzi wszystkich przebywających na naszych jeziorach. Czy to Pogoria I czy Pogoria III czy nawet Pogoria IV. Bo jeśli na Pogorii IV zdarzyłby się jakiś wypadek, coś poważnego no to oczywiście też z pomocą tam popłyniemy czy pojedziemy – mówi Adrian Wrona, koordynator ratowników WOPR.

Każdego dnia kilkunastu ratowników Wodnego Och
Każdego dnia kilkunastu ratowników Wodnego Och

Nad Pogorią III ratownicy będą strzegli łącznie 300 metrów wyznaczonego kąpieliska. Dodatkowo, przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych swoją służbę od dziś pełni sezonowy posterunek straży miejskiej.

-Nagminnie popełnianymi tutaj wykroczeniami szczególnie jest parkowanie na zieleńcach. Ponieważ mamy tutaj ładną infrastrukturę zieloną, o którą dba miasto, no i naszym zadaniem jest dbać o to, aby nie została ona zniszczona przez kierowców, no którzy nie patrzą po prostu na to czy wjeżdżają na zieleniec czy parkują w miejscach wyznaczonych czy ni. Podejmujemy interwencje pod tym kątem, jest ich bardzo dużo i jest to najczęściej popełniane wykroczenie tutaj, w tym rejonie. Nagminnie też pojawia się problem spożywania alkoholu – informuje str. Piotr Ślusarczyk, Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej.

Od dziś w Dąbrowie Górniczej można pływać bezpiecznie. Oficjalnie ruszył sezon nad Pogorią III
Od dziś w Dąbrowie Górniczej można pływać bezpiecznie. Oficjalnie ruszył sezon nad Pogorią III

A alkoholu na plaży nie wolno spożywać. Warto pamiętać, że nie można też rozpalać grilla i przyprowadzać ze sobą psów. Mieszkańcy jednak cieszą się, że w nadchodzące upalne dni będą mogli bezpiecznie korzystać z kąpieliska.

-Dziewczyny flamingo, materace, koła. Odpoczynek, relaks. No i opalanie przede wszystkim – mówi Kasia, mieszkanka Będzina.

-Dzisiaj akurat cisza, spokój w tygodniu. W weekend można posiedzieć ze znajomymi, blisko bary, jadłodajnie, place zabaw dla małego. No i woda. Strzeżona plaża, patrol policji, także można się czuć w miarę bezpiecznie i spokojnie – mówi Paweł, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

 

Sezon na dobre dopiero się rozpocznie, ale już dziś ratownicy wodni i straż miejska apelują o ostrożność, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie strzegło plaży w godzinach od 10 do 18 w tygodniu, w weekendy godzinę dłużej.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa po meczu Polska-Słowacja: Jest jeszcze 6 punktów do zdobycia

Śląska Karta Usług Publicznych przejdzie metamorfozę. Zamiast karty – aplikacja

Zostań celnikiem! Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników na Śląsku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close