RegionWiadomość dnia

Śląska Karta Usług Publicznych przejdzie metamorfozę. Zamiast karty – aplikacja

Śląska Karta Usług Publicznych ma zostać zmodernizowana i unowocześniona. A w zasadzie dostosowana do obecnych realiów. Mieszkańcy nie będą już musieli przy sobie nosić plastikowej karty, do dyspozycji będą mieli specjalną aplikację.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Ja jestem zadowolona ze swojej akurat. Dużo ułatwia, nie trzeba nigdzie chodzić, szukać, biletów ani nic. Teraz przy pandemii nie było można biletu kupić u kierowcy. To szło się do jakiegokolwiek kiosku, można było jeździć bez limitu.
– Ma być jeszcze łatwiej, bo karta ŚKUP będzie w telefonie za niedługo. Taki pomysł się podoba?
– Dla mnie może być. Tylko dla tych seniorów… bo oni mogą mieć problem, żeby się nauczyć – mówi Justyna, mieszkanka Katowic.

Karta ŚKUP już nie będzie potrzebne. Wkrótce wystarczy aplikacja w telefonie. To nie koniec zmian!
Karta ŚKUP już nie będzie potrzebne. Wkrótce wystarczy aplikacja w telefonie. To nie koniec zmian!

GZM zapewnia jednak, że ci, którzy nie będą chcieli korzystać z aplikacji, będą mogli używać nadal plastikowej karty. Dodatkowo nowy system ma pomóc na przykład w integrowaniu różnych środków transportu. Ale to nie jedyne zmiany.

– Transakcje będą zapisywane, realizowane w czasie rzeczywistym. To znaczy jeśli pasażer kupi bilet poprzez portal klienta, czyli przez internet, to ten bilet będzie natychmiastowo widoczny w całym systemie. Teraz wiemy, że kupując w ten sposób bilet komunikacji miejskiej, np. bilet 30-dniowy, musimy kilkukrotnie odbić kartę w kasowniku, żeby ta wirtualna transakcja została „ściągnięta” – mówi Kamila Rożnowska, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

 

Modernizacja karty ŚKUP będzie kosztowała 32 mln zł i zakończy się pod koniec przyszłego roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Polska gra ze Słowacją. Komu większe szanse dają bukmacherzy?

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Co się zmieni od 26 czerwca?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close