KrajRegion

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Kibice i sympatycy futbolu czekali na to bardzo długo. Reprezentacja Polski wystąpi na Euro po raz czwarty. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się w poniedziałek, a naszym rywalem będzie Słowacja.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Europy po raz czwarty. Dotychczas nasi piłkarze dwukrotnie odpadli z ME po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem – Portugalią. Tym razem w fazie grupowej podopieczni Paulo Sousy zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Polscy piłkarze na bazy przygotowawcze do Euro 2020 wybrali Opalenicę i Sopot – to właśnie z Trójmiasta będą wyruszać na kolejne spotkania. Przed Mistrzostwami Europy biało-czerwoni rozegrali dwa mecze towarzyskie – w pierwszym zremisowali 1:1 z Rosją, w drugim 2:2 z Islandią.

Tytułu mistrzów Europy bronić będą na Euro 2020 Portugalczycy. Najbardziej utytułowane reprezentacje, które wezmą udział w imprezie to Niemcy i Hiszpanie, którzy triumfowali w mistrzostwach Starego Kontynentu po trzy razy.

Tegoroczne mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na 11 stadionach w 11 krajach.

Status miast-gospodarzy uzyskały: Rzym, Londyn, Amsterdam, Bukareszt, Baku, Monachium, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Sankt Petersburg i Sewilla.

Reprezentacja Polski, która znalazła się w grupie E, zagra swoje mecze grupowe w Rosji (Sankt Petersburg) i Hiszpanii (Sewilla).

Terminarz reprezentacji Polski w fazie grupowej na Euro 2020:

14.06.2021 Polska – Słowacja (Sankt Petersburg, godz. 18:00)

19.06.2021 Hiszpania – Polska (Sewilla, godz. 21:00)

23.06.2021 Szwecja – Polska (Sankt Petersburg, godz. 18:00)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Coraz mniej obostrzeń. Więcej wiernych w kościołach, widzów w kinach, w komunikacji miejskiej bez limitów

Euro 2020 na kanapie? Może lepiej na leżaku? Miasta Śląska i Zagłębia odpalają Strefy Kibica

LISTA NOWYCH PROBOSZCZÓW NA ŚLĄSKU! Sprawdź, czy masz nowego proboszcza w parafii!

 

źr. MKDNiS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close