Włosi i Duńczycy pierwszymi ćwierćfinalistami Euro 2020

Dania i Włochy to pierwsze drużyny, które awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Duńczycy bez większych problemów rozgromili reprezentację Walii, Włosi, aby awansować potrzebowali dogrywki.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Dania pokonała Walię 4:0, a strzelanie rozpoczął w 27. minucie Kasper Dolberg. Zawodnik tuż po przerwie, w 48. minucie podwyższył na 2:0. Do siatki rywali trafiali jeszcze Joakim Maehle i Martin Braithwaite. Walijczycy mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Harry-ego Wilsona.

Trudniejszą przeprawę mieli piłkarze Włoch, którzy pokonali dopiero po dogrywce Austrię 2:1. W regulaminowym czasie gry było 0:0, dopiero w 95. minucie prowadzenie Włochom dał Federico Chiesa. W 105. minucie na 2:0 podwyższył Matteo Pessina. Austriacy odpowiedzieli golem kontaktowym w 114. a strzelił go Sasa Kalajdzic.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Dzisiaj kolejne mecze w ramach 1/8 finału mistrzostw. Zmierzą się w nich Holandia z Czechami i Belgia z Portugalią.