RegionWiadomość dnia

Zostań celnikiem! Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników na Śląsku

Celnicy poszukiwani. Krajowa Administracja Skarbowa po raz kolejny prowadzi rekrutację. Jest aż 50 wolnych miejsc pracy. Chociaż mogą ją znaleźć osoby z różnym wykształceniem i umiejętnościami.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Funkcjonariusze będą realizowali wszystkie zadania, którymi się tutaj zajmujemy. To są zadania związane z kontrolą celną towarów z poborem ceł i podatków, ale również z kontrolą podróżnych, zwalczeniem przestępczości akcyzowej. Tych zadań jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście są to też zadania związane z monitorowaniem towarów wrażliwych, czyli przewozu towarów, które podlegają szczególnej ochrony. Miejsce zostanie wyznaczone przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w zależności od potrzeb danej komórki – mówi Grażyna Kmiecik, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

 

Dlatego nie każdy nowy pracownik będzie docelowo brał udział w takich interwencjach, jakie można czasem oglądać w wykonaniu funkcjonariuszy KAS.

Zgłaszać mogą się tylko obywatele polscy, którzy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Trzeba mieć co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe i stan zdrowia, który pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku. Wynagrodzenie podstawowe na stanowisku celnika wynosi 2,5 tys. zł netto. Do tego dochodzi szereg dodatków. Zainteresowani służbą w KAS dokumenty mogą składać do 15 lipca.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Polska gra ze Słowacją. Komu większe szanse dają bukmacherzy?

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Co się zmieni od 26 czerwca?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Zostań celnikiem! Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników na Śląsku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close