RegionSport

Bielsko wjedzie do ekstraklasy tandemem? Piotr Jawny i Marcin Dymkowski nowymi trenerami Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała, które spadło w tym sezonie z piłkarskiej ekstraklasy, w 1. lidze poprowadzi trenerski duet. To Piotr Jawny i Marcin Dymkowski, który będzie drugim trenerem bielszczan.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Trener Jawny całą swoją trenerską karierę spędził w drużynach Śląska Wrocław. W 2012 roku rozpoczął pracę w akademii wrocławskiego klubu. W 2014 roku objął zespół rezerw Śląska, a następnie prowadził klubowe drużyny młodzieżowe U17 i U19. Cztery lata później, w 2019 roku, wraz z Marcinem Dymkowskim (wcześniej trener Polonii-Stal Świdnica oraz Foto-Higieny Gać), zasiadł na ławce trenerskiej Śląska Wrocław II. To właśnie tam panowie zaczęli swoją współpracę.

W poprzednim sezonie prowadzona przez nich drużyna zajęła 8. miejsce w 2. Lidze, zdobywając tyle samo punktów co Skra Częstochowa, która zajęła 6. miejsce – premiowane barażami do 1. Ligi.

Dodatkowo ich zespół w Pro Junior System zajął drugie miejsce w 2. Lidze, zdobywając aż 25 i pół tysiąca punktów, ustępując jedynie drugiej drużynie Lecha Poznań.

W bielskim zespole, podobnie jak w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska, Piotr Jawny będzie pełnił funkcję pierwszego trenera, Marcin Dymkowski zostanie natomiast drugim trenerem.

Trenerzy zawarli z klubem 2-letnie kontrakty z opcją przedłużenia.

 

źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Polska gra ze Słowacją. Komu większe szanse dają bukmacherzy?

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Co się zmieni od 26 czerwca?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close