AlarmKrajRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Handel, kościoły, lasy, parki! Rząd znosi obostrzenia i zakazy w czasie epidemii koronawirusa!

Rząd łagodzi niektóre obostrzenia, wprowadzone w związku z koronawirusem w Polsce. Dotyczą głównie handlu, kościołów oraz miejsc, gdzie do tej pory był absolutny zakaz wstępu. O zmianach poinformował na konferencji prasowej w czwartek, 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o częściowym złagodzeniu niektórych zakazów i obostrzeń, wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa!

Jak poinformował premier Morawiecki, złagodzeniu ulegają zasady obowiązujące w sklepach. Od 20 kwietnia w sklepach o powierzchni do 100 m2 będzie mogło przebywać 4 klientów licząc na jedną kasę. W sklepach o powierzchni powyżej 100m2 – jeden klient na 15 m2.

 

-Zapowiadamy także częstsze i powszechniejsze badania pracowników handlu, mierzenie temperatury i kontrole ich stanu zdrowia tak, aby w jak największym stopniu uchronić ich przed zakażeniami i przenoszeniem koronawirusamówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Zmiany obejmą także kościół. Jak poinformował premier – od 20 kwietnia zniesiony jest nakaz uczestnictwa w nabożeństwach i mszach maksymalnie 5 osób. teraz na każde 15 metrów kwadratowych kościoła może to być 1 wierny.

 

Złagodzeniu ulegają także przepisy dotyczące miejsc, do tej pory ze względu na koronawirus zamkniętych. Od 20 kwietnia znika zakaz wstępu do lasów i parków! Tym samym wraca otwarty dostęp do parków i lasów – ale z wyłączeniem placów zabaw i z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i wymaganych odstępów.

? NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 16 kwietnia 2020

 

Premier odniósł się także do wprowadzanego 16 kwietnia nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych i poinformował, że nie dotyczy on rolników. -na wsi, w czasie wzmożonych teraz na wiosnę prac polowych nie ma zbyt dużego zagrożenia częstymi kontaktami, dlatego też rolników nakaz noszenia maseczek nie obowiązuje – mówił premier podczas konferencji prasowej.

 

Nie zmienia się sytuacja dotycząca szkół i uczelni wyższych. Obecnie obowiązujące zasady rekomendacje – czyli nauka zdalna i zamknięte szkoły oraz uniwersytety – zostają bez zmian.

Kiedy możliwe będzie przywrócenie imprez masowych? -To ograniczenia z pewnością będzie dłużej obowiązywało, na razie nie planujemy jego zniesienia ani w II, ani w III a być może nawet w IV etapie – mówił premier Morawiecki, podkreślając, że imprezy masowe, a raczej ich brak – nie godzą dotkliwie w polską gospodarkę, a niosą ze sobą ogromne ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

-Nowa rzeczywistość w jakiej żyjemy to zasada 3×1 – izolacja, identyfikacja i informatyzacjamówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do stosowania się do obostrzeń, jakie wciąż obowiązują w związku z pandemią koronawirusa. Głównie – do stosowania się do noszenia maseczek w miejscach publicznych. Ten nakaz wszedł w życie właśnie w czwartek, 16 kwietnia.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: KPRM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pamiętajcie, że od czwartku, 16 kwietnia, nosimy maseczki. To nasz obowiązek

Fundacja TVS włącza się w walkę z koronawirusem. Maseczki i żele dla pogotowia w Katowicach [WIDEO]

Katowice: 3000 tysiące testów na koronawirusa dodatkowo. Za wszystko zapłaci miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “PILNE!!! Handel, kościoły, lasy, parki! Rząd znosi obostrzenia i zakazy w czasie epidemii koronawirusa!”

 1. Co za poje…dumie to wymyśliły???
  Tydzień na dupie nie mogą usiedzieć???
  Psycha siada???
  Kościół skamlę, czy diablorydz opomniał się że firmy mu padają… Czas by diabły w sutannach zacisnęły pasa jak reszta narodu zaciska od wielu lat…
  Łajzy szykują się do wyborów po trupach…
  W JAKIM POJECHANYM ZAKŁAMANYM KRAJU ŻYJEMY???
  JUŻ CZAS OBALIĆ TYCH ZAKŁAMANYCH DO SZPIKU KOŚCI ZJ.BÓW…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close