AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że zbliżające się mistrzostwa w grach komputerowych Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach odbędą się bez udziału publiczności!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Takiej decyzji spodziewano się od kilku dni. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że mistrzostwa w grach komputerowych, które w najbliższy weekend odbędą się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się bez udziału publiczności.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters ❗️#KATOWICE #ŚLĄSKIE #IEM #IEM2020#bezpieczeństwo #kronowirus

Opublikowany przez Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego Czwartek, 27 lutego 2020

Tak szczegółowo wojewoda śląski wyjaśnia swoją decyzję o zamknięciu dla publiczności IEM 2020 Katowice:

– Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśnia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Dziś rano (27 lutego) do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dotarło pismo, w którym prezydent Katowic wyrażał niepokój o bezpieczeństwo mieszkańców wnioskując jednocześnie o podjęcie działań ze strony wojewody. Główny Inspektor Sanitarny nie rekomendował udziału publiczności w wydarzeniu, w którym, zgodnie z szacunkami organizatorów, udział miało wziąć 170 000 osób z całego świata. Biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony koronawirusa, który pojawił się w Europie oraz zalecenia WHO, dotyczące podjęcia wszelkich środków ostrożności pozwalających zminimalizować zagrożenie, wojewoda wydał zakaz organizatorowi ESL Gaming Polska przeprowadzenia imprezy masowej sportowej pn. „Intel Extreme Masters Katowice 2020” z udziałem publiczności.

Wydarzenie to ma charakter o zasięgu międzynarodowym, dlatego można spodziewać się przyjazdu osób z miejsc występowania koronawirusa (Covid – 19). Istnieje więc realne, wysokie prawdopodobieństwo niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa wśród uczestników imprezy. Należy podkreślić, że tak wielka liczba osób w wyniku kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa może ulec zainfekowaniu, a po zakończeniu imprezy sama może stać się źródłem jego rozprzestrzeniania w miejscu zamieszkania.

– Kierując się szeroko rozumianymi kwestiami bezpieczeństwa, na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych podjąłem decyzję, iż wydarzenie sportowe może się odbyć, ale bez udziału publiczności – mówi wojewoda.

Nie tylko władze województwa śląskiego ale i organizatorzy wydarzenia, które odwiedza co roku ponad 100 tys. osób, zabezpieczają się z powodu koronawirusa. Już kilka dni temu udział w targach IEM Expo odwołał sponsor tytularny, czyli Intel. Organizator razem z miastem uzgadniają środki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami sanepidu.

„W ESL powstał dedykowany, między-działowy, globalny zespół do monitorowania sytuacji epidemiologicznej (…). Wprowadziliśmy dodatkowe zespoły medyczne na terenie imprezy, wyposażyliśmy obiekty – Spodek i MCK – w płyny sanitarne do rąk oraz podwoiliśmy liczbę patroli medycznych” pisze w przesłanym oświadczeniu ESL Polska.

Największe atrakcje Intel Extreme Masters to mecze w Spodku, które potrwają od piątku do niedzieli. Niestety – w tym roku Intel Extreme Masters odbędzie się w Katowicach bez udziału publiczności przez wzgląd na zagrożenie koronawirusem.

autor: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “PILNE!!! Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody”

  1. Super wirus jest bezobjawowy nawet do 24 dni. Jeżeli będzie ktoś zarażony na tej imprezie ….to strach pomyśleć co się stanie po niej ..ile osób może się zarazić .Imprez powinna być odwołana …ale zyski dla organizatorów są najważniejsze !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close