AlarmRegionSport

PILNE!!! Kolejny wypadek kolarza na Tour de Pologne! Helikopter zabrał rannego do szpitala [ZDJĘCIA]

Kolejny wypadek na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2020. Tym razem doszło do niego w miejscowości Porąbka pod Bielskiem-Białą. Tędy biegnie rozgrywany w piątek, 7 sierpnia 3. etap TdP z Wadowic do Bielska-Białej.

 

 

Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Jak informują RMF 24 i Polsat News, wypadek kolarza na Tour de Pologne miał miejsce w piątek, 7 sierpnia na 3 etapie wyścigu. Do wypadku doszło w rejonie miejscowości Porąbka, w powiecie bielskim. Ranny w wypadku kolarz, trafił błyskawicznie do szpitala w Bielsku-Białej. Z podejrzeniem urazu głowy oraz kręgosłupa, kolarza do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych informacji, wypadkowi uległ Francuz, Mickael Delage. To kolarz grupy Groupama-FDJ. Nie wiadomo, w jakim jest stanie.

W piątek, 7 sierpnia rozgrywany jest 3. etap Tour de Pologne, kolarze wystartowali w Wadowicach i na mecie zameldują się w Bielsku-Białej.

Kolejny wypadek na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2020. Tym razem doszło do niego w miejscowości Porąbka pod Bielskiem-Białą (fot.Waszym Okiem - Radio Bielsko)
Kolejny wypadek na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2020. Tym razem doszło do niego w miejscowości Porąbka pod Bielskiem-Białą (fot.Waszym Okiem – Radio Bielsko)

To kolejny wypadek podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Pierwszy miał miejsce na finiszu 1. etapu touru, kiedy kolarze zmierzali do mety pod Spodkiem w Katowicach. W wypadku ucierpiał Holender Fabio Jakobsen. Trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Dzisiaj lekarze poinformowali o jego wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej. Prokuratura w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, w którym ucierpiał Jakobsen.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: RMF 24/Polsat News
zdjęcia dzięki uprzejmości Waszym Okiem - Radio Bielsko

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Padł kolejny rekord! Ponad 800 nowych przypadków! 13 osób nie żyje

Śląskie: Koronawirus w jednej z restauracji McDonald’s! Klientów szuka sanepid

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close