KrajRegionSport

PILNE: PZPN odebrał drużynie Puchar Polski! Właśnie wydał decyzję

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odebraniu klubowi Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/05 z powodu korupcji!

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, po zapoznaniu się z raportem Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN oraz prawomocnymi wyrokami Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieście we Wrocławiu w Wydziale V Karnym oraz w Wydziale IV Karnym Odwoławczym, postanowił na środowym posiedzeniu Zarządu PZPN pozbawić klub Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005, przy jednoczesnym nie przyznawaniu tego tytułu innej drużynie – informuje PZPN.

Taką decyzję PZPN podjął po uprawomocnieniu się wyroku w sprawie ówczesnego działacza Groclinu Władysława K. oraz sędziego Jacka G., którzy wg sądu ustawili pierwsze spotkanie finałowe przeciwko Zagłębiu Lubin.

PZPN zadecydował jednak, że Pucharu Polski nie otrzyma Zagłębie, które wygrało w rewanżu 1:0. Puchar Polski za tamten sezon nie będzie przyznany nikomu.

 

Źródło PZPN

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close