KrajRegionŚwiat

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

O tych, którzy w tym sezonie polecieli na wakacje samolotem do Hiszpanii czy na Maltę, można mówić, że mieli szczęście. Natomiast przestawić się i zmienić plany muszą ci, którzy planowali w najbliższych dniach spędzić urlop w właśnie w Hiszpanii, Albanii czy na Malcie. Lista państw, do których nie można będzie lecieć z Polski ani przylecieć z nich do Polski po raz kolejny została zaktualizowana.

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Od 2 września zakaz będzie obejmował 44 państwa, w tym tak popularne wakacyjne kierunki jak wspomniana Hiszpania. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zakaz nie będzie obejmował Francji i Chorwacji.

-Szczególnie ten rynek hiszpański jest z perspektywy pyrzowickiego lotniska duży. W sierpniu na trasach z i do Hiszpanii obsłużyliśmy około 25 tysięcy pasażerów, Maltę szacujemy miesięcznie na około 3 tysiące pasażerów, Albanię także na około 3 tysiące pasażerów, więc w takiej covidowej rzeczywistości każde wyłączenie państwa z ruchu to jest rzeczywiście spora strata dla lotniska i całej lotniczej branży w Polsce – mówi Piotr Adamczyk, Katowice Airport.

Rządowe rozporządzenie obowiązywać ma do 15 września. Okres wakacyjny dla lotniska w Pyrzowicach nie był najlepszy. Obsłużono około 425 tysięcy pasażerów, podczas gdy w porównywalnym okresie w roku 2019 było ich 1 300 000.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie szkoły kontra koronawirus. Kto wygra? Czy szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów?

Od 1 września nowy rozkład jazdy ZTM. Znika dużo obostrzeń, będą nowe połączenia!

Piast pokona Austriaków? TSV Hartberg rywalem Piasta Gliwice w walce o Ligę Europy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close