RegionSportWiadomość dnia

Z 3-miesięcznym poślizgiem. 11 września rusza samochodowy Rajd Śląska [WIDEO]

Z trzymiesięcznym opóźnieniem, ale jednak się odbędzie. Od 11 do 12 września potrwa Rajd Śląska, który będzie drugą eliminacją tegorocznych rajdowych mistrzostw Polski. Samochody wystartują na Stadionie Śląskim, potem rajdowców będzie można zobaczyć w Miedźnej, Jastrzębiu-Zdroju i Warszowicach.

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Rajd na pewno będzie trudny trasy są bardzo wymagające, co pokazały poprzednie lata, że te odcinki są dosyć niebezpieczne, bardzo szybkie, co za tym idzie techniczne no tak jak wspomniałem wcześniej konkurencja w tych Mistrzostwach Polski jest bardzo zacięta – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

W tym roku impreza będzie skromniejsza niż w poprzednich latach. Odbędzie się bez udziału publiczności.

-W tym roku planowaliśmy wiele innych imprez towarzyszących, planowaliśmy widowiskowy odcinek specjalny przy stadionie Śląskim przez te dodatkowe atrakcje gromadzą tysiące kibiców, no byliśmy zmuszeni w tym roku zrezygnować i w przyszłym roku te nasze plany zrealizować podkreśla Grzegorz Wróbel, Prezes Fundacji Automobilistów.

Z 3-miesięcznym poślizgiem. 11 września rusza samochodowy Rajd Śląska
Z 3-miesięcznym poślizgiem. 11 września rusza samochodowy Rajd Śląska

Poprzednia edycja Rajdu Śląska była elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Również tegoroczny rajd będzie nawiązywać do tamtych wydarzeń.

-Rajd Śląska to wydarzenie sportowe integrujące najlepszych zawodników, także z regionu, oraz możliwość upamiętnienia ważnych dla województwa śląskiego, a takim bez wątpienia jest stulecie powstań śląskich – mówi Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 70 załóg.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie szkoły kontra koronawirus. Kto wygra? Czy szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów?

Od 1 września nowy rozkład jazdy ZTM. Znika dużo obostrzeń, będą nowe połączenia!

Piast pokona Austriaków? TSV Hartberg rywalem Piasta Gliwice w walce o Ligę Europy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close