AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Szpital polowy dla zakażonych koronawirusem będzie w MCK w Katowicach! Decyzję potwierdza premier

W Międzynarodowym Centrum Kongresowych w Katowicach powstanie szpital polowy dla zakażonych koronawirusem. Spekulacje, które na ten temat krążyły od kilku dni potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Decyzję co do tego, że w MCK w Katowicach będzie szpital polowy dla zakażonych koronawirusem potwierdza także wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Wkrótce mamy poznać szczegóły inwestycji – na razie bowiem brak dokładnych terminów, w jakich szpital ma powstać i zostać uruchomiony. Nie wiadomo także, na jaką dokładnie liczbę łóżek będzie obliczony.

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jako szpital polowy dla zakażonych koronawirusem był brany pod uwagę, jako ewentualna lokalizacja takiej placówki od samego początku, kiedy tylko rząd zdecydował o powstaniu takich szpitali w każdym województwie. Pierwszy z nich powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. W województwie śląskim jednak żaden ze stadionów nie był brany pod uwagę. Od samego początku mówiło się, że taki szpital dla pacjentów covidowych powstać może w MCK lub w MCK i Spodku. Ostatecznie zapadła decyzja, że szpital polowy dla zakażonych koronawirusem powstanie w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Szczegóły inwestycji poznać mamy w najbliższym czasie.

 

Zgodnie z informacją przekazaną przed chwilą przez Premiera Mateusz Morawiecki w Sejmie, Międzynarodowe Centrum…

Opublikowany przez Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego Środa, 21 października 2020

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close