RegionSilesia InformacjeZdrowie

Pilne! Medycyna na WST! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach będzie kształcić lekarzy i pielęgniarki

Już niedługo na Śląsku przybędzie lekarzy. Wydział Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, wychodząc naprzeciw niedoborom kadrowym w służbie zdrowia,  otworzy w październiku pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne.

 

Do tej pory WST prowadziła z powodzeniem kształcenie na kierunkach technicznych oraz artystycznych.  Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zdrowia,  od nowego roku akademickiego będzie kształcić również przyszłych lekarzy oraz pielęgniarki.

Arkadiusz Hołda, kanclerz i założyciel WST (fot. WST)
Arkadiusz Hołda, kanclerz i założyciel WST (fot. WST)

Kształcenie na kierunku lekarskim prowadzone będzie w trybie studiów stacjonarnych,  jednolitych magisterskich (6 lat, 12 semestrów).

 

Powołanie nowego kierunku to duże wyzwanie, ale też sukces władz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, które od dawna czyniły starania o rozszerzenie oferty edukacyjnej.

– Nasze studia lekarskie spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia jak również Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a charakteryzować je będzie nowoczesne podejście do studiowania oraz wybitna kadra naukowo-dydaktyczna. Stawiamy na jakość kształcenia, jak również na praktyki, które każdy absolwent będzie miał zagwarantowane w specjalistycznych ośrodkach partnerskich na terenie Polski.  Ponieważ reprezentujemy uczelnię techniczną (Informatyka, Mechatronika), w ofercie mamy nowoczesne specjalizacje, takie jak: Inżynieria medyczna czy Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, dzięki czemu każdy student medycyny będzie miał dostęp do najnowocześniejszej na rynku wiedzy technicznej – wyjaśnił Arkadiusz Hołda, kanclerz i założyciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, założona przez Arkadiusza Hołdę, istnieje od 2003 roku. To pierwsza, niepubliczna uczelnia w regionie, kształcąca m.in. przyszłych architektów, projektantów, grafików oraz specjalistów budowlanych. Kadrę naukowo-dydaktyczną stanowią specjaliści wywodzący się ze śląskiego, łódzkiego i krakowskiego środowiska akademickiego. Szczegóły rekrutacji (warunki przyjęć i czesne) na kierunki: lekarski i pielęgniarski znajdują na stronie internetowej WST.

Maria Zawała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close