KategoriaRegionŚwiatWiadomość dnia

Pilot zasnął podczas lotu. Poleciał 50 kilometrów za daleko

Jak każdy wie fotele w samolotach nie są zbyt wygodne, dlatego trudno zasnąć w trakcie lotu. Chyba, że jest się pilotem! Jego fotel musiał być bardzo wygodny bo… przespał miejsce lądowania i obudził się kilkadziesiąt kilometrów dalej.

 

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Serwis Flight Aware udostępnił zdjęcie, na którym widać, że samolot, który miał lądować na lotnisku King Island leżącym w południowo-zachodniej części Tasmanii przeleciał nad wyspą, po czym po kilkudziesięciu kilometrach zawrócił. Po interwencji internautów, którzy wychwycili nietypowe zachowanie pilota wszczęto dochodzenie w sprawie.

Pilot zasnął chwilę przed lądowaniem. Samolot odleciał na około 50 kilometrów od lotniska, pilot podjął decyzję o zawróceniu. Całe szczęście zdarzenie nie miało negatywnych konsekwencji dla pasażerów, a po jakimś czasie pilot bezpiecznie osadził samolot na lotnisku.

Raport końcowy z dochodzenia ma zostać opublikowany w marcu 2019 roku.

Mateusz Pojda

źr.: wprost.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close