AlarmRegion

Pirat drogowy na DK 81 w Orzeszu! Pędził ponad 200 km/h!

Pędził ponad 200 km/h dwupasmową DK 81 w Orzeszu, pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h. 39-letni mieszkaniec Cieszyna tłumaczył policjantom, że spieszył się na pociąg. Nieodpowiedzialny kierujący otrzymał mandat oraz 10 punktów karnych.

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

 

Nieoznakowany radiowóz mundurowych mikołowskiej drogówki, jadąc dwupasmówką w kierunku Katowic, został wyprzedzony przez pędzące z dużą prędkością osobowe bmw. Policjanci, w tym jeden z nich należący do śląskiej grupy SPEED, podjęli pościg za drogowym piratem.

Na orzeskim odcinku DK 81, przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h, urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało wynik 201 km/h. Zatrzymany pirat drogowy tłumaczył stróżom prawa, że spieszył się do Katowic na pociąg. 39-letni mieszkaniec Cieszyna został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas omawiany czynnik staje się elementem, który powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co może skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem.

Źródło: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima w październiku? Nawet -5 STOPNI CELSJUSZA!!!

Silesia Marathon: na starcie ponad 3000 biegaczy! [WIDEO]

Katowice chcą oddychać i idą na wojnę ze SMOGIEM!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close