RegionWiadomość dnia

PiS wygrywa wybory w woj.śląskim. Borys Budka: pozostaje niedosyt [WIDEO]

Pozostaje niedosyt, ale wciąż jest jeszcze szansa – tak sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych komentowano w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Chorzowie.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4 procenta głosów. Jej przedstawiciele apelują o niedzielenie skóry na niedźwiedziu i z niecierpliwością czekają na ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów.

 

-Na tę chwilę oczywiście pozostaje niedosyt, pozostaje również obawa w którą stronę pójdą ostateczne wyniki. Czy będzie tak jak w wyborach europejskich, że rano obudziliśmy się z większą różnicą czy też być może okaże się, że gdy spłyną wyniki z dużych miast zniwelujemy nieco tę przewagę PiS-u i okaże się, że PiS nie ma bezwzględnej większości w parlamencie. Na tę chwilę, gdyby te wyniki się utrzymały, to wbrew temu co pokazują sondażownie w mojej ocenie PiS nie miałby bezwzględnej większości – musiałby szukać koalicjanta a to oznacza, że opozycja mając tą większość z czterech komitetów też może sformować rząd. Ale to są sondaże – poczekajmy do rana, poczekajmy na konkretne okręgi wyborcze i wówczas będziemy bogatsi o wiedzęmówi Borys Budka, poseł na sejm RP, kandydat na posła, wiceszef PO.

 

-Chcielibyśmy mieć lepszy wynik, chcielibyśmy żeby PiS miał wynik mniejszy, ale tak naprawdę liczy się większość parlamentarna. Ten, który będzie miał 231 mandatów ten się ogłosi zwycięzcą. Myślę, że jutro rano obudzimy się w innych nastrojach i że być może będą szanse na inne koalicje w tym parlamencie mówi Wojciech Saługa, kandydat na posła.

Wg wciąż nieoficjalnych wyborów Koalicja Obywatelska w woj.śląskim zdobyła 32 procent głosów. Prawo i Sprawiedliwość, które w regionie wybory wygrało – zgarnęło 41,6% głosów. To wyniki sondażowe – oficjalne poda Państwowa Komisja Wyborcza.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close