RegionWiadomość dnia

Wybory 2019: PiS będzie rządziło samodzielnie? Tobiszowski: Obywatele chcą kontynuacji

W śląskim sztabie PiS ogromna radość, bo pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych pokazują, że politycy Prawa i Sprawiedliwości będą mogli rządzić samodzielnie. Prawo i Sprawiedliwość odniosło zdecydowane zwycięstwo – uzyskując 43,6 procenta głosów, co daje im 239 mandatów.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

W śląskim sztabie, który tym razem mieścił się w Rudzie Śląskiej podkreślano, że to rezultat zaufania do partii, ale także zobowiązanie.

-Nasi obywatele potwierdzili, że chcą kontynuacji tego, co było do tej pory. Wynik przy tej frekwencji jest dużym zobowiązaniem, ale zarazem zawierzeniem, że należy kontynuować rozpoczęty proces rządzenia Polską i w tej sferze gospodarczej, i w tej sferze społecznej, ale też co jest mało podkreślane i tej sferze międzynarodowejmówi Grzegorz Tobiszowski, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego.

 

-Przede wszystkim należy wszystkim wyborcom, tym którzy brali udział w głosowaniach do sejmu i senatu podziękować za ten demokratyczny wybór. To jest historyczna frekwencja – od 4 czerwca 1989 roku to po pierwsze, po drugie to historyczne zwycięstwo ugrupowania politycznego – nigdy w Polsce po 1989 roku żadne ugrupowanie nie uzyskało takiego wyniku na poziomie przekraczającym 43,5 % po trzecie myślę, że ta bardzo wysoka frekwencja daje zawsze silny, demokratyczny mandat stronie rządowej wtedy kiedy po wyborach następuje formowanie rządu i PiS może tylko i wyłącznie wyrażać radość, satysfakcję – mówi Jerzy Polaczek, poseł i kandydat na posła.

To na razie – o czym warto pamiętać – wyniki sondażowe, które znacząco mogą się zmienić i różnić od oficjalnych. Te ma podać Państwowa Komisja Wyborcza – wg zapowiedzi jej przedstawicieli – najpóźniej do wtorku, 15 października.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close