KrajRegionWiadomość dnia

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]

Jak zapowiedział Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek – koncern przeznaczy kolejnych 60 mln zł na wsparcie walki z koronawirusem. Jednocześnie szef Orlenu poinformował, że do Polski przyleciał właśnie pierwszy duży transport masek ochronnych, który trafi do służb, walczących z koronawirusem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ujawnił, że koncern przekaże następne 60 mln złotych na walkę z koronawirusem. To nie jedyna pomoc ze strony petrochemicznego giganta. W niedzielę, 29 marca do Polski dotarł drogą lotniczą pierwszy transport ochronnych masek. PKN Orlen ma zamiar przekazać je Agencji Rezerw Materiałowych oraz fundacjom.

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek (fot.Daniel Obajtek facebook)
PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek (fot.Daniel Obajtek facebook)

-Jesteśmy z Polakami na dobre i na złe. Dzisiaj dotarł pierwszy transport ok. 1,6 mln z 7 mln masek, które przekażemy do Agencji Rezerw Materiałowych i fundacji – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na Facebooku.

 

We wpisie znalazły się także podziękowania między innymi dla prezydenta Andrzeja Dudy za wsparcie w całej akcji. Na wpis Obajtka szybko odpowiedział rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, dziękując za wszystko, co Orlen do tej pory zrobił w walce z koronawirusem.

A na tym nie koniec. Jak poinformował Obajtek – w zakładach koncernu w Trzebini ruszy wkrótce produkcja preparatów do dezynfekcji powierzchni.

-Zwiększamy bezpieczeństwo sanitarne kraju. Na początku kwietnia w naszym zakładzie w Trzebini ruszy produkcja płynu do dezynfekcji powierzchni o właściwościach biobójczych. W pierwszym etapie wyprodukujemy do 3 mln litrów miesięcznie. Płyn trafi do sprzedaży hurtowej i instytucji publicznych – informuje Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

 

Zwiększamy bezpieczeństwo sanitarne kraju. Na początku kwietnia w naszym zakładzie w Trzebini ruszy produkcja płynu do…

Opublikowany przez Daniela Obajtka Piątek, 27 marca 2020

źródło: PKN Orlen, Daniel Obajtek Facebook
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]”

  1. Panie Obajtek gzie są te płyny dezynfekujące i jak tak chcecie chronić Polaków to za jaką cenę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close