AlarmRegionWiadomość dnia

Bytom: Personel szpitala i pacjenci w kwarantanne po śmierci chorego na koronawirusa

Są kolejne śmiertelne ofiary koronawirusa w województwie śląskim. To 75-letni mieszkaniec Bytomia i 82-letni mieszkaniec gminy Sośnicowice.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Trafił do nas z taką dosyć sporą niewydolnością oddechową, na naszą izbę przyjęć w godzinach porannych w dniu wczorajszym. Jego stan pogarszał się z minuty na minutę, podjęliśmy próbę reanimacji, niestety nieudaną – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu.

Obecnie 10 osób z personelu medycznego poddanych zostało kwarantannie. Objętych zostało nią także dwoje pacjentów, którzy przebywali w tym czasie na izbie przyjęć. Są oni hospitalizowani na oddziale zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

-Pacjent został przywieziony z niewydolnością oddechową, ale też z objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem, w związku z tym zanim otrzymaliśmy wynik pozytywny już wiedzieliśmy, że prawdopodobnie to ta choroba. Obraz kliniczny zgadzał się z tym, co się opisuje w piśmiennictwie – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii.

Izba przyjęć została całkowicie zamknięta i zdezynfekowana. W szpitalu nie wiedzą w jaki sposób mężczyzna mógł zarazić się koronawirusem. Ma to ustalić sanepid
Izba przyjęć została całkowicie zamknięta i zdezynfekowana. W szpitalu nie wiedzą w jaki sposób mężczyzna mógł zarazić się koronawirusem. Ma to ustalić sanepid

Izba przyjęć została całkowicie zamknięta i zdezynfekowana. W szpitalu nie wiedzą w jaki sposób mężczyzna mógł zarazić się koronawirusem. Ma to ustalić sanepid. Wiadomo jednak, że 75-latek do szpitala trafił już w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Z powodu zarażenia koronawirusem zmarł także 82- letni mieszkaniec gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam zmarł w nocy z soboty na. Także występowały u niego choroby współistniejące.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close