KrajRegion

Place zabaw będą otwarte od 30 maja. Pod jakimi warunkami będzie można z nich korzystać?

Od najbliższej soboty otwarte zostaną osiedlowe place zabaw. Taki zapis znajdzie się w szykowanym przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzeniu – czytamy w RMF FM.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Place zabaw mają zostać otwarte dla dzieci już w najbliższa sobotę, 30 maja. Żeby wejść na plac zabaw, będziemy musieli się upewnić, że da się zapewnić 2 metry odstępu od innych dzieci.

Rodzic wchodzący na plac zabaw z dzieckiem ma mieć zasłonięte usta i nos – np. maseczką. Tego typu restrykcje nie dotyczą dzieci.

Kolejnym elementem dbania o bezpieczeństwo najmłodszych będzie zalecenie, by właściciel placu zabaw – np. spółdzielnia mieszkaniowa albo gmina – dbał o stałą dezynfekcję huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów – czytamy w RMF24.pl.

Ciężko będzie jednak egzekwować to w praktyce, dlatego też opiekunowie powinni nosić ze sobą płyn dezynfekujący i odkażać powierzchnie, z których ma korzystać dziecko.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close