RegionWiadomość dnia

Planszą będzie całe miasto, a pionkami ludzie! Wkrótce rusza Miejska Gra Historyczna!

Jeszcze tylko do 18 września można zgłosić drużynę do udziału w grze miejskiej „Zagadki historii – od śląskiej reduty do śląskie.eu”. Do wygrania jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego, hulajnogi, longboardy, shortboardy i sprzęt elektroniczny!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Zachęcamy dyrektorów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego do zgłoszenia swoich uczniów do udziału w wyjątkowej, historycznej grze miejskiej organizowanej przez Wojewodę Śląskiego, która odbędzie się już 23 września 2019 roku na terenie Katowic – zachęcają przedstawiciele śląskiego urzędu wojewódzkiego. Na jego stronie pojawiła się informacja o organizacji dużej i modnej ostatnio gry miejskiej – tym razem historycznej, związanej z Powstaniami Śląskimi i Unią Europejską.

 

A o co właściwie chodzi? Gra historyczna ruszamy w poniedziałek 23 września 2019 roku o godzinie 10:00 spod Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Uczestnicy będą musieli znaleźć odpowiednie punkty w centrum miasta, gdzie będą wykonywać określone zadania, rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i… po prostu świetnie się bawić! Będą musieli się przy tym wykazać wiedzą historyczną o regionie, a szczególnie o dziejach związanych z Powstaniami Śląskimi oraz o Unii Europejskiej.

Planszą będzie całe miasto, a pionkami ludzie! Wkrótce rusza Miejska Gra Historyczna!
Planszą będzie całe miasto, a pionkami ludzie! Wkrótce rusza Miejska Gra Historyczna!

Gra miejska organizowana jest w ramach programu „Niepodległa”, w celu uczczenia 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich, które dały naszemu regionowi szansę na rozwój w granicach wolnej, niepodległej Polski oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży z terenu województwa śląskiego i kształtowanie u niej aktywnej postawy wobec dziedzictwa kulturowego. To nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale też do doskonałej zabawy, usystematyzowania wiedzy o naszych Śląskich Bohaterach oraz o tym, jak przystąpienie Polski do Unii Europejskiej wpłynęło na rozwój naszego województwa.

 

Ważna informacja: oprócz zgłoszenia internetowego należy wypełnić wszystkie załączniki do regulaminu i dostarczyć je w dniu wydarzenia. W przypadku osób pełnoletnich zgody podpisuje sam uczestnik (nie musi wtedy wypełniać załącznika numer 1), natomiast w przypadku osób niepełnoletnich wszystkie dokumenty wypełniają rodzice lub prawni opiekunowie. Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest TUTAJ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koniec obławy. Mężczyzna, który zastrzelił kobietę w pralni zastrzelony przez policję pod Berlinem

Damian Bartyla nie będzie startował do senatu? Komisja wyborcza go nie zarejestrowała [WIDEO]

Sąd jak twierdza, antyterroryści i zakaz rozkuwania kiboli Ruchu Chorzów. Psycho Fans stanęli przed sądem [WIDEO]

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close