RegionWiadomość dnia

Pociągiem przez kilka stolic. Wraca pociąg Chopin z Warszawy do Budapesztu

4 miesiące temu w wyniku zamknięcia granic spowodowanego epidemią koronawirusa, wiele połączeń kolejowych zostało tymczasowo zawieszonych. Teraz wraca m.in. Chopin kursujący na linii Warszawa – Budapeszt, który przejeżdża przez nasze województwo.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Na trasie pociągu znajdują się aż cztery stolice: Praga, Wiedeń, Bratysława i Budapeszt. Połączenie kolejowe było zawieszone od czterech miesięcy ze względu na epidemię koronawirusa oraz przede wszystkim zamknięcie granic, a dodatkowo przez awarię linii kolejowej w jednym z państw. – „Rynek Kolejowy” ostrzega, że pociąg nie jest widoczny jeszcze we wszystkich polskich wyszukiwarkach połączeń lub trasa jego kursu jest pokazywana niepoprawnie. Biletu nie da się też kupić przez stronę internetową PKP Intercity. – czytamy na stronie rybnik.com.pl. 

Dodatkowo od 1 lipca jesteśmy w stanie z pomocą naszego regionalnego przewoźnika Koleje Śląskie dojechać pociągiem do Czech. Powrót połączeń międzynarodowych jest związany z luzowaniem obostrzeń epidemiologicznych w całej Europie. – W pociągach przekraczających granicę obowiązują te same zasady jak na pozostałych relacjach – podaje przewoźnik. Pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Koleje Śląskie zaznaczają, że ze swojej strony zapewniają bezpieczeństwo higieniczne składów.czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl. 

Przypomnijmy, że z województwa śląskiego jesteśmy w stanie dojechać oraz dolecieć do wielu miejsc w Europie jak i na świecie. A jeśli jesteśmy już w temacie lotów, to warto dodać, że z lotniska Pyrzowice, możemy już podróżować do stolicy Polski Warszawy, w ramach przywracania kolejnych połączeń lotniczych na terenie RP. Połączenie zostało wznowione 2 dni temu po ponad 120 dniach przerwy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce! Nie żyje kolejnych 11 osób! Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Bon turystyczny przyjęty przez Sejm. Jak go otrzymać?

Śluby w Chorzowie odwołane! W Urzędzie Stanu Cywilnego tylko rejestrowanie zgonów

źródło: rybnik.com.pl, rynek-kolejowy.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close