Region

Początek ferii. GOPR’owcy w pogotowiu. Pierwszy dzień i już wiele interwencji

Wczoraj w kilku województwach w kraju rozpoczęły się ferie zimowe. To oznacza postawienie w stan szczególnej gotowości ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Już wczoraj ratownicy musieli interweniować wiele razy.

Piękne, mądre i warte fortunę! Najpiękniejsze gołębie przyleciały do SOSNOWCA!

Od rana GOPR koordynował cztery wyprawy poszukiwawczo-ratunkowe w rejonie Hali Śrubitej (zabłądzenie skiturowca), Skrzycznego (zabłądzenie 3 turystów), Żabnicy Płone (zabłądzenie rowerzysty) oraz Hali Cebulowej (zabłądzenie snowboardzisty).

Do tego ratownicy zrealizowali transport medyczny w Zwardoniu w rej. Rachowca, gdzie dojazd zespołu ratownictwa medycznego nie był możliwy. Tylko w sobotę GOPR’owcy odebrali kilkadziesiąt telefonów ze zgłoszeniami wypadków na stokach narciarskich, udzielili także pomocy turyście, który poślizgnął się na szlaku turystycznym w rej. Magury i doznał urazu stawu kolanowego.

Źródło i foto: GOPR Beskidy Facebook

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close