Oglądaj w TVS

Podróże z Wędrownymi Motylami – Dalmacja po sezonie

Na co tak patrzy się Marcin? Gdzie Anię tak podwiało? Jak naprawdę wygląda „Gra o tron”? Czy tu radził się Marco Polo? Czyja to flaga? Skąd pochodzą najpyszniejsze ostrygi Adriatyku? Oraz co to za cudowne miejsce, które zostało znalezione w drodze z Polski? Na te i inne pytania odpowiemy w najnowszym odcinku „Podróży z wędrownymi motylami” z północnej Portugalii.

 

Chorwacja inaczej niż myślisz. Na słono i słodko, śladem Marco Polo i dwóch republik. Pośród dziesiątek kompasów, lunet, miniaturek statków i pudełek na przyprawy, na pięknym papierze czerpanym równie piękna mapa. Na niej – oczywiście nieco zniekształcone – zarysy Adriatyku, Bałkanów, Azji Mniejszej, Zatoki Perskiej, Indii, Indochin, wybrzeża Azji i Japonii. Wyraźnie zaznaczone dwie czerwone linie, jedna lądem, druga wzdłuż wybrzeży. Zaczyna się w Wenecji, ale również… w chorwackiej Korčuli, gdzie tym razem znajdują się Ania i Marcin. To dokładnie Dalmacja Południowa.

Zobaczcie z nami przepiękną Dalmację już w sobotę o godz. 10:00 w TVS

Podróże z Wędrownymi Motylami - Dalmacja po sezonie (sob. 10:00, nd. 10:20)
Podróże z Wędrownymi Motylami – Dalmacja po sezonie (sob. 10:00, nd. 10:20)

Podróże z Wędrownymi Motylami to propozycja dla widzów lubiących podróże – te bliskie i te dalsze. W pierwszym sezonie odkrywaliśmy uroki zakątków naszego pięknego kraju. W drugim przekraczamy granice, pokażemy Europę i Świat, ale nieco inaczej. Jeśli brakuje Ci pomysłu, gdzie pojechać na weekend lub wakacyjny urlop to z pewnością znajdziesz inspirację w nowym programie w TVS. Sympatyczni prowadzący Ania i Marcin, na co dzień autorzy bloga podróżniczego z pewnością zarażą Was swoją pasją i pokażą, że warto marzyć i spełniać marzenia.

Premierowy odcinek Podróży z Wędrownymi Motylami w sobotę o godz. 10:00 w TVS

Powtórka w niedzielę o godz. 10:20 w TVS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close