RegionWiadomość dnia

Podwykonawcy zakorkowali DK 1 pod Częstochową. Są zdesperowani i bez pieniędzy! [WIDEO]

Dużo krócej niż zapowiadano trwał protest podwykonawców konsorcjum budującego autostradę A1. Trudności w podróży napotkali kierowcy na Drodze Krajowej nr 1, koło Częstochowy. Ruch spowalniali protestujący domagając się zapłaty za wykonaną pracę.

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Na Drodze Krajowej numer jeden na wysokości miejscowości Lubojenka, kierujący poruszający się w stronę Warszawy oraz Katowic częściowo mieli utrudniony ten ruch przez pojazdy… przez maszyny budowlane, które poruszały się po jezdni. […] Ruch był spowolniony. Chwilami był też zablokowany, jednak – mimo wszystko – nie było konieczności, żeby pojazdy były kierowane objazdami – mówi mł. asp. Sabina Chyra-Giereś, KMP w Częstochowie.

Dużo krócej niż zapowiadano trwał protest podwykonawców konsorcjum budującego autostradę A1
Dużo krócej niż zapowiadano trwał protest podwykonawców konsorcjum budującego autostradę A1

Do tej pory do GDDKiA wpłynęło ponad 50 wniosków o zapłatę, opiewających na kwotę ok 28 milionów złotych. W celu usprawnienia realizacji tych płatności urząd powołał nawet specjalny zespół.

 

-Generalny wykonawca – firma Salini – nie realizuje kontraktu w taki sposób, jak oczekujemy. Zaawansowanie prac jest zbyt niskie. Na to nałożyły się również problemy z płatnością wykonanych prac na rzecz podwykonawców. My ze swej strony staramy się nawiązać dialog, motywować wykonawcę do zwiększenia zaangażowania. W stosunku do podwykonawców uruchomiliśmy dodatkowe procedury płatności bezpośredniej – pomijając już generalnego wykonawcę. Niestety, bez wsparcia firmy Salini ta procedura wydłuża okres płatności – mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału GDDKiA.

Dużo krócej niż zapowiadano trwał protest podwykonawców konsorcjum budującego autostradę A1. Trudności w podróży napotkali kierowcy na Drodze Krajowej nr 1, koło Częstochowy
Dużo krócej niż zapowiadano trwał protest podwykonawców konsorcjum budującego autostradę A1. Trudności w podróży napotkali kierowcy na Drodze Krajowej nr 1, koło Częstochowy

Zdaniem rzecznika prasowego GDDKiA dzisiejszy protest nie miał na celu zatrzymania ruchu na tym odcinku. Miał jedynie podkreślić zaangażowanie firm w realizację budowy i wskazać na problemy związane z zaległymi płatnościami na rzecz podwykonawców.

(Monika Lipiec)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close